CHP Gaziantep'te sürpriz gelişme

CHP Gaziantep'te sürpriz gelişme.11391
  • Giriş : 28.12.2008 / 18:40:00

Daha önce Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday olduğu açıklanan Mustafa Yılmaz'ın adaylıktan vazgeçtiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunan Mustafa Yılmaz'ın adaylığını yaklaşık bir ay önce CHP Gaziantep İl Başkanı Hasan Öztürkmen, parti binası önünde kalabalık bir partili grubunun katılımı ile açıklamıştı.

Açıklamaya rağmen Mustafa Yılmaz'ın adaylık için resmi başvuruda bulunmadığı ve adaylık kararından vazgeçtiği bildirildi. Yılmaz'ın, yakın çevresine Genel Merkez tarafından aday gösterilmesine rağmen bıraktığı aktif siyasete ısınamadığını ve adaylık başvurusu yapmayı düşünmediğini söylediği öğrenildi.

Mustafa Yılmaz'ın adaylıktan vazgeçmesi üzerine CHP Gaziantep parti örgütünde adeta şok yaşandı. Yılmaz'ın adaylığı durumunda kazanma şansının yüksek olduğunu söyleyen partililer, yaşananlara bir anlam veremediklerini ifade ettiler.

Bu arada, Mustafa Yılmaz'ın adaylıktan vazgeçmesi üzerine, CHP'den 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Celal Doğan'ın tekrar aday olabileceği de siyasi kulislerde konuşulmaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*