CHP genel başkan adayı Oran, Anadolu turuna çıkıyor

CHP genel başkan adayı Oran, Anadolu turuna çıkıyor.9159
  • Giriş : 15.04.2008 / 11:10:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 11:57:15

CHP'de genel başkan adayı Oran, Anadolu turuna Doğu ve Güneydoğu'dan başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP genel başkan adayı Umut Oran, bölge toplantılarına başlıyor. Türkiye’nin 7 bölgesinde toplantılar düzenleyecek olan Oran, ilk olarak Doğu ve Güneydoğu’ya gidecek.

Kurultay çalışmalarına ilişkin ANKA’nın sorularını yanıtlayan Oran, zamanın kısıtlı olması nedeniyle, 81 ilde çalışma yapamayacağını ancak bölge toplantıları şeklinde delegelerle buluşacağını söyledi. Oran, “Bütün delegelerin elini sıkmayı isterdim ancak süre çok kısıtlı. Onlara mektup, telefon ve basın yoluyla ulaşmaya gayret ediyorum" dedi.

Bir hafta içerisinde bölge toplantılarını yapacaklarını anlatan Oran,bölge toplantılarının merkezlerinin ise henüz belli olmadığını söyledi. Oran şunları söyledi:

“Henüz toplantı merkezleri belirlenmedi. Ama, ilk olarak Güneydoğuyla başlayacağız. Ben orayı çok önemsiyorum. Bölgenin sorunu, Türkiye’nin en önemli sorunu. O sorunu çözdüğümüz zaman sadece terörü değil, göç ve benzeri sorunları da çözmüş olacağız. O bölgeye olan duyarlılığımızı göstermek amacıyla da ilk toplantımızı oradan başlatacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious