CHP Genel Başkanı Baykal yoğurdu üfleyerek yedi

CHP Genel Başkanı Baykal yoğurdu üfleyerek yedi.7643
  • Giriş : 04.05.2008 / 10:58:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 11:04:12

Kanaltürk olayında dili yanan Baykal kasayı 'para uzmanı'na emanet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) belirledi. Dün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında oybirliğiyle kabul edilen 20 kişilik yönetime 11 yeni isim girdi.

Genel sekreterlik koltuğuna 7. kez Önder Sav'ı getiren Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek'e genel saymanlık görevini verdi. Kanaltürk'e 4 milyon YTL'lik para aktarımında dili yanan Baykal, eski sayman Mahmut Yıldız'ı PM'ye almamıştı. Özyürek, TÜRMOB eski Genel Başkanı ve İş Bankası eski Yönetim Kurulu Üyesi'ydi. Para işlerinde partinin en uzman ismi.

Yeni yönetimdeki en ilginç görevlendirme Mustafa Özyürek'le ilgili oldu. Daha önce Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özyürek, bu kez genel saymanlık koltuğuna getirildi. Baykal'ın bu tercihinde Kanaltürk'e 'usulsüz para aktarma olayı'nın etkili olduğu belirtiliyor. Baykal, inşaat mühendisi olan eski Genel Sayman Mahmut Yıldız'ı Kanaltürk olayında dikkatli davranmadığı için cezalandırarak PM'ye almamıştı. Kasa, bu kez para konularında uzman olan bir isme teslim edildi. Özyürek, daha önce Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanlığı ve İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious