CHP Genel Merkezi önünde protesto

CHP Genel Merkezi önünde protesto.15704
  • Giriş : 11.02.2009 / 15:39:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenimahalle Belediye Başkan adayını beğenmeyen bir grup partili eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Merkezi önüne gelen yaklaşık 200 kişi, Yenimahalle Belediye Başkan adayı olarak Fethi Yaşar'ı istemediklerini belirterek, kendilerinin desteklediği Dr. Servet Ünsal'ın aday gösterilmesini istedi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı parti binası önünde "Servet gelecek dertler bitecek" şeklinde slogan grup adına açıklama yapan partili Kasım Kısabacak, Yenimahalle'de parti tabanının yaklaşık 20 yıldır bu ilçeye büyük hizmetlerde bulunan Dr. Servet Ünsal'ı desteklediğini belirterek, genel merkez tarafından Ünsal yerine başka bir adayın gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Karabacak, Servet Ünsal'ın aday gösterilmemesi halinde CHP'nin Yenimahalle'de belediye başkanlığını AKP'ye kaptıracağını ifade etti.

Yapılan basın açıklamasının ardından aralarında bir heyet oluşturan partililer isteklerini genel merkez yöneticilerine iletti.

Kendi adayları Servet Ünsal'ın aday gösterilmemesi halinde eylemlerini artırarak devam ettireceklerini söyleyen partililer, daha sonra olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*