CHP Genel Merkezi seçim startını verdi

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi olası bir erken seçim için düğmeye bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yılmaz, CHP Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda seçim sandıkları için Kahramanmaraş'ta görev aldığını belirtti.

Görev yeri Kahramanmaraş olan Yılmaz, "Kahramanmaraş il teşkilatı ile birlikte yapacağımız çalışmada seçim sandıklarında görev alacak isimleri belirleyeceğiz. Sandık başındaki devletin resmi görevlisinin dışında 3 CHP'li çevre sandık görevlisi olarak o sandıkta görev yapacak. Öte yandan isimlerini tespit ettiğimiz çevre sandık görevlisi arkadaşlarımız, kendi bölgesindeki seçmenler hakkında bizlere rapor verecek. Biz de bu arkadaşlarımızdan alacağımız raporu değerlendirdikten sonra genel merkeze sunacağız." dedi.

Yılmaz, görevlendirilen partililerin sadece şehir merkezinde olmayacağını, il, ilçe, kasaba ve köylerde de aynı çalışmayı gerçekleştireceğini söyledi.

170 bin sandıkta yaklaşık 510 bin partilinin görev alacağını işaret eden Yılmaz, CHP Genel Merkezi'nin seçim startını erken verdiğini kaydetti.

Yılmaz, "Yapılacak ilk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara gelmesi için gerekli çalışmayı yapacağız." dedi.

Gaziantep'te yapılacak çalışma için CHP Osmaniye Milletvekili Necati Özdil'in görevlendirildiğini belirten Mustafa Yılmaz, "Bir İstanbul Milletvekili'nin Gaziantep'te görev yapması söz konusu değil. Her milletvekili kendi seçim bölgesine en yakın ilde görev aldı. Çünkü zaman zaman da seçim bölgesine giderek çalışma yapması gerekiyor. Kahramanmaraş yakın olduğu için beni Kahramanmaraş'a, Osmaniye yakın olduğu için Necati Özdil'i de Gaziantep'e verdiler. Bu çalışma kısa vadeli bir çalışma değil. Yaklaşık 6 ay sürecek bir çalışma." şeklinde konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Mustafa Yılmaz, "Ben adayım demek birşeyi değiştirmez. Benim adaylığıma ben değil, Gaziantep halkı karar verir. Yapacağımız çalışmada Gaziantep halkı Mustafa Yılmaz'ı Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz derse, biz de gereğini yapar adaylığımızı açıklarız. Ama Gaziantep için gereken yapılacaktır" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious