CHP heyeti Batman'da

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Oğuz Oyan, ''İç işlerimize, başta ABD olmak üzere, karışılmasına karşıyız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 10 ilin sorunlarını yerinde tespit etmek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla CHP milletvekilleriyle Batman'a gelen Oyan, CHP İl Başkanı Orhan Ekmen, eski Gercüş Belediye Başkanı Bedrettin Ekmen ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle görüştü.

Ziyaret ettiği yerel bir gazetede açıklama yapan Oyan, bölgede 10 il ve bazı ilçeleri ziyaret ederek, parti içi temas ve görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Seçim sürecinin yaklaşması nedeniyle CHP'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki durumunu araştırdıklarını belirten Oyan, ''Partimizin bu
bölgelerde sıkıntısı olduğu anlaşılıyor. Gördüklerimizi rapor edip ilgili organlarımıza aktaracağız. Bu gezimizin partimizin yararına olacağını düşünüyorum'' dedi.

Oyan, Irak'ın kuzeyindeki gelişmelerle ilgili olarak da şunları kaydetti: ''İç işlerimize, başta ABD olmak üzere, karışılmasına karşıyız. Barzani'nin sadece ABD üzerinden siyaset yapması doğru değil. Kuzey Irak'taki Kürt gruplar ABD'nin kendilerine nasıl ihanet ettiğini görmeliler. ABD'nin amacı bölgeyi şekillendirmektir. Barzani'nin ne kadar kalıcı olduğunu düşünmeleri lazım. PKK'yı barındırmak gerçekten lükstür ve bu durum bizi rahatsız ediyor. Barzani'nin bizimle iyi geçinmesi gerekir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious