CHP iktidar olsun diye dua ettiler

CHP iktidar olsun diye dua ettiler.11027
  • Giriş : 02.05.2009 / 20:13:00

Anadolu'ya açılan milletvekili eşleri, Çorum'da sahabe türbelerini ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anadolu açılımının ilk ziyareti için dün Çorum'a gelen CHP'ye mensup 40 milletvekili eşi, ilk olarak 1 Mayıs kutlamalarına katıldı. Ardından Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Derneği'ne konuk oldular. CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın eşi Çiğdem Sav başkanlığında ziyaretlerini sürdüren vekil eşleri, bugün sürpriz bir ziyarette bulundu. Dün katıldıkları 1 Mayıs yürüyüşünde 'Türkiye laiktir laik kalacak', 'Türkiye İran olmayacak' gibi sloganlar atan vekil eşleri, bugün ise başlarını kapatarak Hıdırlık Camii'nde bulunan sahabe kabirlerini ziyaret ettiler.

İlk olarak sahabelerden Suheyb-i Rumi'nin kabrine gelen CHP'li kadınlar, türbe girişinde başlarını örtmeye çalıştı. Kimisi yanında getirdiği şal ile başını örterken, kimisi de montlarını ve kapşonlarını başlarına geçirdi. Bazıları ise başı açık içeri girdi. Başlarını örtmeyenler ise dışarıdan dua etti. Daha sonra Ubeyd-i Gazi ve Kereb-i Gazi'nin kabirlerine uğrayarak ziyareti tamamladılar. Türbe önünde hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmediler.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın eşi Çiğdem Sav, başına türban bağlayarak içeri girdi. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sav, ülkenin huzuru için dua ettiğini açıkladı. İktidar olmak için her zaman dua ettiklerini anlatan Sav, 2011 seçimlerinde CHP'nin iktidara geleceğini savundu. Sav, adaklarının kabulünü gördüklerinde buraya gelerek tekrar dua edeceklerini kaydetti.

CHP'li milletvekili eşleri, türbe ziyaretinin ardından Alacahöyük ve Boğazkale'deki ören yerlerini ziyaret etmek için Çorum'dan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*