CHP ilçe başkanı görevinden alındı

CHP ilçe başkanı görevinden alındı.16357
  • Giriş : 21.06.2008 / 12:30:00

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Fedahi Güven, il yönetimi tarafından ani bir karar ile görevden alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı'nda sürpriz bir gelişme yaşandı. Yaklaşık 3 yıldır ilçe başkanlığı görevini yürüten ve son kongrede de, delegelerden tam destek alarak yeniden İlçe Başkanlığı'na seçilen Fedahi Güven, İl Yönetimi tarafından ani bir karar ile görevden alındı. Çerkezköy İlçe Teşikaltı'na gelen, CHP Tekirdağ İl Başkanı Fahrettin Meker başkanlığındaki İl Yönetimi, alınan kararı İlçe Yönetimi'ne deklare etti. Bu sürpriz gelişme ile İlçe Teşkilatı'nda buz gibi bir hava eserken, İl Başkanı Meker, görevden alma gerekçelerini sıraladı. İlçe Başkanı Fedahi Güven, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları üyeleri ve İlçe Gençlik Kolları üyelerinin de hazır bulunduğu toplantının ardından İl Yönetimi Çerkezköy'den ayrıldı.

Yönetiminin sadece Fedahi Güven'i görevden alması, İlçe Yönetimi'ni de sıkıntıya düşürdü. Fedahi Güven'in listesinden seçilen İlçe Yönetimi'nin istifa edip etmeyeceği şimdilik kesinlik kazanmadı. Ancak, bu gelişmenin ardından, İlçe Teşkilatı'nın kapılarını ziyaretlere kapatan CHP İlçe Yönetimi'nin durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi. Göreve geldikten sonra İlçe Teşkilatı'nı baştan sona yeniden yapılandıran İlçe Başkanı Güven'in konuyu yargıya taşıyıp taşımayacağı da yine önümüzdeki günlerde netleşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious