CHP İstanbul için 3 resmi başvuru

CHP İstanbul için 3 resmi başvuru.16357
  • Giriş : 30.12.2008 / 18:20:00

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için üç resmi başvuru yapıldı. İşte o isimler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Örgütü'nde yerel seçim öncesi çalışmalar hızlandı. Partinin şu ana kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığında üç isim resmen başvuruda bulundu.

İşte o isimler

ERCAN KARAKAŞ

Kültür ve Turizm eski Bakanlarından Ercan Karakaş, öteden beri bu göreve talip olduğunu belirtiyordu. Karakaş bugün resmen başvuruda bulunarak yarışa orak olduğunu açıkladı.

ALİ ÖZCAN

CHP'nin grafiğinin düştüğü dönemlerde partiyi sırtlamakla tanınan işadamı Ali Özcan da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ortak olan isimlerden. Müteahhitlik yapan Özcan'ın Suudi Arabistan ve Libya'da inşaat sektöründe dev yatırımları olan bir isim

ÇETİN GÜMÜŞOĞLU

İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Nurettin Sözen döneminde metro çalışmalarını başlatan isim olarak öne çıkan Çetin Gümüşoğlu CHP'den aday adayı oldu. Kamuoyu Gümüşoğlu'nu talihsiz bir olayla hatırlıyor. Gümüşoğlu'nun eşi Endonozya'da meydana gelen tsunami faciasında hayatını kaybetmişti.

BERHAN ŞİMŞEK

Ünlü sinema oyuncusu ve eski İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek'in de önümüzdeki günlerde CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığına başvuruda bulunması bekleniyor.

GÜRSEL TEKİN

CHP'de çarşaf açılımının mimarı olarak gösterilen ve halen CHP İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdüren Gürsel Tekin'in ismi de aday adayları arasında geçiyor. İstanbul'da partiyi halkla kucaklaştırmada oldukça başarılı bir performans sergileyen Tekin'in bu konuda deyim yerindeyse ser verip sır vermiyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

CHP'nin 'zehir hafiyesi' Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına sıcak baktığı belirtildi.

ISRARLARA DAYANAMADI

Daha önce İBB adaylığına soğuk baktığı bilinen Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine, "Sayın Genel Başkan benim bu göreve talip olmamı istiyor. Galiba bu görevi kabul edeceğim. Aday olursam çalışır ve başarırırım" dediği öğrenildi.

SON KARAR BAYKAL'IN

Yerel seçim öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için deyiş yerindeyse 'aday bereketi'ne sahne olacak CHP'de son kararı Genel Başkan Deniz Baykal'ın vermesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*