CHP İstanbul il örgütünde kan değişimi

CHP İstanbul il örgütünde kan değişimi .56737
  • Giriş : 17.12.2007 / 16:14:00

CHP İstanbul İl Örgütü'nde haftasonu yapılan seçimlerde 11 ilçenin yeni başkanları ve yönetim kurulları belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP İstanbul İl Örgütü'nde haftasonu yapılan seçimlerde 11 ilçenin yeni başkanları ve yönetim kurulları belirlendi. Böylelikle geçen haftadan bu yana gerçekleştirilen seçimlerde, İstanbul genelindeki 15 ilçedeki CHP yönetimleri yenilendi.
Kadıköy, Ümraniye, Pendik, Tuzla, Fatih, Silivri, Adalar, Avcılar, Bağcılar, Sultanbeyli ve Şile ilçelerinde yapılan seçimlere CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de katıldı.
İlçe başkanlıklarında düzenlenen kongrelerde partililere seslenen CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Ümraniye'de yaptığı konuşmada, 'Enerjimizi parti içi tartışmalara değil, AKP'ye karşı kullanalım' dedi.
Tekin, CHP'nin 2009 yerel seçimlerine sözde değil, İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına çözüm getirecek somut projelerle hazırlandığını belirterek, 'İstanbul'da belediyeleri geri alacağız. Yolsuzluk ve rant çetelerini dağıtacağız. İstanbul yağmalanıyor. Bu yağmaya dur diyeceğiz. İstanbulluların cebinden çalınan paranın önünü kesip, İstanbul'u yaşanabilir bir kent yapacağız' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious