CHP İstanbul Parti Okulu açılıyor

CHP İstanbul Parti Okulu açılıyor.56737
  • Giriş : 11.01.2008 / 12:19:00

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın, parti üyesi gençlerin ideolojik ve politik donanımlarını güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği okul CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vereceği ilk dersle başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İstanbul Gençlik Kolları'nın eğitim programı çerçevesinde hayata geçirilen 13 seminerlik Parti Okulu'na katılan gençlere, "Parti Okulu" sertifikası verilecek ve gençlik kolu komisyonlarında aktif görevlere yönlendirilecek.

CHP İstanbul Parti Okulu'nda ilk dersi verecek olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Sosyal Demokrasi'nin Tarihsel Evreleri, Günümüzdeki Durumu ve Geleceği"ne ilişkin düşüncelerini gençlerle paylaşacak. Doçentlik tezini "Siyasal Katılım ve Sosyal Demokrasi" üzerine yapan Deniz Baykal'ın başlatacağı eğitim programı, politika, siyasi tarih, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve medya-iletişim dersleriyle sürecek.

CHP İstanbul Gençlik Kolları'nın hazırladığı eğitim programı daha sonra genişletilerek politikaya ilgi duyan tüm gençlere yönelik olarak sürdürülecek. Parti Okulu'nda Erol Manisalı, Barış Doster, Selim Somçağ, Oktay Ekinci, Nazım Güvenç, Şükran Soner, Orhan Çekiç ve Nurşen Mazıcı'nın da aralarında bulunduğu isimler gençlerle buluşacak.

Parti Okulu açılış dersi öncesinde ANAP, DYP ve Genç Parti üyesi yaklaşık 2 bin kişi törenle CHP'ye katılarak, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın elinden rozet takacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious