CHP İzmir'de yarı yarıya kaybetti

CHP İzmir'de yarı yarıya kaybetti.8971
  • Giriş : 03.02.2008 / 19:27:00
  • Güncelleme : 03.02.2008 / 19:34:58

AK Parti, 2006 genel seçimlerinde İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi'ni yakalamış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi'ne katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti'nin 2006 genel seçimlerinde İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) yakaladığını söyledi. AK Parti'nin genç kadrolarının her seçimde büyük gayret gösterdiğini ifade eden Gönül, "İlk genel seçimde arkadaşlarımız gayret gösterdi yeni bir partiydik, o nedenle İzmir'de ana muhalefetin yarısı kadar milletvekili çıkardık. 2006 genel seçimlerinde ise kendimizi daha fazla tanıttık, icraatımızla konuları anlattık. Gerçekten krizlerden sürüklenen bir ülkenin nasıl şaha kalkabileceğini gösterdik. Bugün İzmir'de bizim ne kadar milletvekilimiz varsa CHP'nin de o kadar var. Demek ki yarı yarıya kaybettiler" dedi.

Kemalpaşa ilçesinde bulunan Dereiçi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Nükhet Hotar Göksel ile Haluk İpek, AK Parti İzmir Milletvekilleri, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Tütüncü, İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel de, "Gençliğin sahip olduğu bu coşkusu. bu katkısı olmasaydı biz hem Türkiye genelinde hem de İzmir'de aldığımız bu seçim başarısını bu oranda sağlayamayabilirdik. Gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Zaten Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Geçmişten aldığımız bilgi birikim, gelenek göreneklerimizle ülkemizi geleceğe taşımak sizlerin görevidir" diye konuştu.

Mustafa Demir'in divan başkanı seçildiği kongrede tek aday olarak katılan Hamza Dağ, başkanlığa seçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious