CHP İzmir'i kaybetmemek için çalışıyor

CHP İzmir'i kaybetmemek için çalışıyor.23168
  • Giriş : 19.09.2008 / 06:53:00
  • Güncelleme : 18.09.2008 / 22:56:56

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 42 bin 590 aileye 100'er YTL bayram yardımında bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, bu Ramazan Bayramı'nda yardım yapılacak aile sayısı 42 bin 590 olarak belirledi. Olası izdihamları önlemek için her ailenin adına banka hesabı açtırıldıktan sonra, buraya 100'er YTL yatırıldı.

'AKP YÜZDE 47'Yİ SADAKAYLA ALDI' DİYORLARDI

CHP, yıllardır AKP'nin yaptığı bu tür yardımları 'sadaka kültürünü yaygınlaştıdığı' gerekçesiyle eleştiriyordu. CHP, 22 Temmuz seçimlerinde AKP'nin aldığı yüzde 47'lik oy oranını da 'kömür-para yardımıyla alınmış oylar' olarak değerlendirmişti. Bayram öncesinde, CHP'li İzmir Büyükşehir Belesiyesi de, çok eleştirdikleri taktiğe başvurdu.

CHP'DE 'İZMİR DÜŞER Mİ' TELAŞI

Son genel seçimlerde İzmir'deki oy oranlarını ciddi biçimde arttıran AKP'nin yerel seçimdeki ana hedeflerinin arasında İzmir ilk sırayı alıyor. Başbakan Erdoğan, İzmir konusunda teşkilatlara kesin talimat verdi. 'İzmir'i istiyorum' Son anketlerde AKP'nin İzmir'de oy oranlarını ciddi biçimde arttırdığının ortaya çıkması, CHP'yi tedirgin etti. 22 Temmuz'da AKP karşısında ağır bir yenilgi alan CHP, yerel seçimlerde kalesi İzmir'i düşürmemek için sonunda çok eleştirdiği AKP taktiğine başvurdu.

"ASLINDA ÇÖZÜM BU DEĞİL"

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, asıl çözümün Türkiye'de milli gelirin artırılarak, fakir ve muhtaç insan bırakmamak olduğunu belirtti.

Bu anlamda yerel yönetim olarak imkanları ölçüsünde kent ekonomisini hareketlendirecek, yatırımların önünü açacak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kocaoğlu, ancak kısa vadede yardıma muhtaç vatandaşları da kaderine terk edemeyeceklerini vurguladı.

Kocaoğlu, ''Kentlerde unutulmaya yüz tutan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız. Dar gelirli hemşehrilerimizi, bu anlamlı günler öncesinde bir nebze de olsa rahatlatmak istedik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*