CHP kaçak kursları sordu

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya, “kaçak kuran kurslarına karşı neden etkili mücadele yürütülmediğini” sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özpolat, TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, Türkiye'nin bir çok yerinde ve özellikle İstanbul'un Zeytinburnu, Bağcılar, Bahçelievler, Güngören ve Esenler ilçelerinde, okulların tatile girmesiyle kaçak kuran kurslarının sayısının arttığı yönünde iddialar bulunduğunu belirtti.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan kaçak kuran kurslarına karşı neden etkili mücadele yürütülmediğini soran Özpolat, şunları kaydetti:

“Sokak aralarında, apartman katlarında, çeşitli derneklerin tabelası altında, hatta çay ocağı görünümünde faaliyet gösteren kaçak kuran kurslarının tespiti ve izlenmesi çok mu zor? Bu kurslara karşı bir himaye söz konusu mu? Aslında hukuku çiğneseler de yaptıkları işin içeriği nedeniyle bu kurslara göz mü yumuluyor?”

İSTANBUL'DAKİ KUDUZ TEHLİKESİ

Özpolat, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a yönelttiği başka bir soru önergesinde ise İstanbul'daki kuduz tehlikesini gündeme getirdi. Kuduz tehdidi altındaki ilçelerde karantina kararının ne şekilde uygulandığını, burada yaşayan insanları bilgilendirmek için ne gibi çalışmalar yapıldığının açıklanmasını isteyen Özpolat, önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Karantina uzunca bir süreci kapsadığına göre uyarı, bilgilendirme ve diğer önlemlerin sürekliliği sağlanıyor mu? Kuduz tehlikesine karşı sokak köpeklerine nasıl bir yöntem uygulanıyor? Hayvan hakları da dikkate alınıyor mu? Tüm sokak hayvanları aşılanıyor mu, bu hayvanların rehabilitasyonu sağlanıyor mu?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious