CHP kan kaybetti

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Teşkilatı'nda çeşitli kademelerde görev yapanlar dahil toplam 112 kişi istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstifa kararını CHP eski il başkanlarından Nihat Başer açıkladı. Köroğlu Otel toplu istifaları bir basın açıklaması ile duyuran Başer, partisinin gerek tarihten aldığı gerekse evrensel sosyal demokrasinin genel ilkelerinin sorumluluğunu duyayarak oluşturması gerektiği davranış biçimini ortaya koymamasının bu kararı almalarından etkilili olduğunu belirtti.

"Bizlerin isteği, 12 Eylül'ün tüm etkilerini ortadan kaldıracak, onunu hukuku ile tam olarak hesaplaşacak çağdaş demokratik düzendir" diyen Başer, şunları söyledi:

"CHP bügünkü yönetim anlayışı ile düşlediğimiz Türkiye'ye ulaşabileceğimiz siyasi yapıdan gün geçtikçe uzaklaşmış, sağ partilerin bir kapyası haline dönüşmüş, bırakın geleceğe dönük palitikiları, günlük politikaları bile üretmekten yoksun hale gelmiştir. Bizler CHP'nin mevzuk genel merkez yönetiminin yönetim ve siyaset anlayışı ile artık Türk Solu'nu temsil etmediğine, halkımızn kaygı ve beklentilerin yanıt veremediğine, bu anlayış sürdüğü sürece de veremeyeceğine inanıyoruz."

Başer, sayılan bu nedenlerden ötürü parti üyeliklerine son verdiklerini açıkladı.

Toplu istifaları değerlendiren CHP Bolu İl Başkanı Yüksel Ceylan, partiye emeği geçen arkadaşların istifa etmelerinden üzüntü duyduğunu söyledi. Ceylan, "Arkadaşlar demokratik haklarını kullandılar. Partiye çok emeği olan bu arkadaşların istifası bizi de üzdü. Ancak kararlarına saygı duyuyorum. Bizler demokrasinin teminatı olmaya devam edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious