CHP karşı çıktı, mahkeme kavşak inşaatını durdurdu

CHP karşı çıktı, mahkeme kavşak inşaatını durdurdu.17677
  • Giriş : 28.04.2008 / 16:09:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 18:00:39

Ankara 16. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediyesi'nin ''Kolej köprülü kavşak'' yapımını durdurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kolej'e ''trafiği rahatlatmak'' için kavşak yapmak istediklerini belirterek, ''Kararı öğrenince şok oldum. Bu kadar hızlı bir şekilde karar çıkmasına şaşırdım. 25 Nisan Cuma günü saat 16.00'da mahkemeye müracaat etmişler. 1 saat içinde de yürütmeyi durdurma kararı alınmış'' dedi.

Çankaya Belediyesi yetkilileri, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın, Kolej'e köprülü kavşak yapımı konusunda büyükşehir belediyesi ile mücadeleye devam ettiğini belirtti.

Bu çerçevede yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtıklarını hatırlatan yetkililer, şunları kaydetti:

''Mahkeme Çankaya Belediyesi'nin başvurusunu dikkate alarak Gökçek'e bir kez daha (dur) dedi. Ankara 16. İdare Mahkemesi, Kolej Kavşağı'nda köprülü kavşak yapımına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı aldı. Hukuk ''Gökçek'e Dur'' demesine rağmen inşaat çalışmalarına başlanacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Büyükşehir belediyesinin bu hukuk tanımaz tavrına karşı, öncelikle bütün yetkili kurum, kuruluş ve kişileri olaya el koymaya çağırıyor ve Çankaya Belediyesi olarak da buna karşı sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious