CHP kongresinde gergin dakikalar

CHP kongresinde gergin dakikalar.57739
  • Giriş : 03.02.2008 / 23:36:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığı Olağan Kongresi gergin geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mimar Sinan Kültür Parkı'nda yapılan CHP Adıyaman İl Başkanlığı Olağan Kongresine tek liste halinde gidildi. Unutulan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, kongrenin ortalarında yapıldı. Mevcut Başkan Salih Fırat'ın 14 kişilik yönetim kurulu oylamaya katılan delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Divan başkanlığını CHP MYK Üyesi Mesut Değer'in yaptığı kongrede, protokol konuşmalarının ardından söz alan Parti Meclis Üyesi Adil Özkul konuşmasında AK Parti ve CHP'ye yüklendi. Özkul'un konuşması esnasında salonda zaman zaman gergin anlar yaşandı. Besni İlçe Başkanı Mehmet Uçar, tartışmaları görüntülemek isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Basın mensuplarıyla Uçar arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Daha sonra kürsüye gelen diğer konuşmacılar da partinin siyasetini eleştirdi.

Kongre değil kurultay yaşadıklarını söyleyen İl Başkanı Salih Fırat, "Adıyaman'da CHP'nin demokratik bir şekilde küçük kurultayını yaşadık. Bu demek ki CHP iktidara gidiyor. Buna inanmamız gerekiyor. CHP'yi tartıştık. Bundan daha iyi ne olabilir. Ben çok mutluyum. Bir daha dönem 3 milletvekili çıkarırız. Potansiyelimiz var. Yarınlarımıza bakacağız." dedi.

Bu arada Hasan Sabri Doğan'ın birkaç gün önce adaylığını açıkladığı fakat kongre öncesinde adaylıktan vazgeçtiği öğrenildi. Ayrıca Besni, Samsat ve Tut ilçelerinin kongreyi protesto ederek salondan ayrıldıkları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious