CHP Kongresi'ndeki tartışma arbedeye dönüştü

CHP Kongresi'ndeki tartışma arbedeye dönüştü.9059
  • Giriş : 04.02.2008 / 14:02:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 14:47:27

CHP Tokat İl Kongresi'nde yaşanan tartışma kavgaya dönüştü, delegeler birbirine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı delegelerin isimlerinin iki başkan adayının listesinde birden yer alması tartışmalara sebep oldu. Çok geçmeden karşılıklı atışmaların yerini arbede aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı'nın kongresinde, Güler İleri ile Feramuz Şahin, il başkanlığı için aday oldu ve divan başkanlığını CHP Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir'in yaptığı kongrede, ileri ve şahin listelerini divan başkanlığına sundu.

Buraya kadar her şey normaldi, ancak divan başkanı Özdemir ve Katip üyeler, listelerde yaptıkları incelemelerde bazı delegelerin isimlerinin iki listede birden bulunduğunu belirledi.

İsim tespiti yapıldığında ise bazı delegeler arasında tartışma yaşandı. tartışmalar uzayınca Güler İleri, adaylıktan çekildi.

Ancak olaylar bununla bitmedi. seçim sırasında kurultay delegeliğine adaylığını açıklayan eski Turhal belediye başkanı Muhsin Pehlivan ile CHP Pazar ilçe başkanı Bünyamin Alaca arasında bu defa sandık başında gerginlik yaşandı.

Yaşanan sözlü atışma bir anda kavgaya dönüştü. Aralarında arbede çıkan pehlivan ve alaca, partililerin araya girmesiyle sakinleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious