CHP kontör işine girdi

CHP kontör işine girdi.10972
  • Giriş : 10.07.2008 / 09:04:00

Tuncay Özkan'ın 'Biz kaç kişiyiz' hareketinden esinlenen CHP, 10 bin parti üyesinden SMS yoluyla tahsilat yapıyor. CHP'nin her attığı mesaj para.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aktif Haber isimli internet sitesinde yer alan habere göre Tuncay Özkan'ın 'Biz kaç kişiyiz' hareketinden esinlenen CHP, 10 bin parti üyesine 2 ile 4 bilgilendirme mesajı gönderiyor. CHP, her mesaj karşılığında aylık en az 4 YTL para kazanıyor

İlk olarak Tuncay Özkan'ın 'Biz kaç kişiyiz.com' internet sitesinde denenen 'destek' taktiğini, CHP de kullanmaya başladı. Partiyle ilgili haber, bilgi ve etkinlik duyurularını üyelere 'cep mesaj'la gönderen parti yönetimi, her mesaj başına operatörle yaptığı anlaşma gereği, üyelerden kazanç elde ediyor. Kazancın aylık toplam geliri ise 60 bin YTL ile 100 bin YTL arasında değişiyor.

'1230' numaralı bilgi servisi, üye olanlara hatta üye olmayan tüm CHP'lilere ileten CHP'nin, bazı durumlarda partilinin onayını bile almadan mesaj ücreti olarak üyelerden aylık 5 YTL'lik kesinti yaptığı iddia ediliyor. Günlük 2 ile 4 bilgi mesajı gönderen CHP İstanbul İl yönetiminin bu servisten aylık 100 bin YTL civarında gelir elde ettiği ifade ediliyor. Bütün operatör abonelerinin üye olabildiği servis, her operatörün kendi fiyat tarifesine göre faturalandırılıyor. Gelirin bir kısmını servis sağlayıcısı firma ile paylaşan CHP, kalanını da kasasına koyuyor.

PARTİLİLER ŞİKAYETÇİ

CHP'nin mesaj faturasından şikayetçi olan bazı partililer, servise kendileri onay vermeden obone edildiklerinden yakındı. Abonelerden Bulut Y, 'Abone olmak ister misiniz diye mesaj geldi. Olumlu ya da olumsuz cevap vermediğim halde, baktım ki her ay 5 YTL faturamdan düşülüyor. Turkcell'i arayarak durumu anlattım. Onlar da konuya kendilerinin bakmadığını söyledi. 'Yanlışlıkla üye yapılmışsınız' dediler. Bir arkadaşımın başına da aynı şey geldi. Kaç kişinin canını bu şekilde yakıyorlar kim bilir' dedi.

Bu arada Baykal dün İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından İzmir Körfezi'ne hakim tepelerden birisine yaptırılan "Dünya Barış Anıtı"nın açılışını da yaptı. Baykal, açılışta yaptığı konuşmada, Karşıyaka Belediyesinin hayata geçirdiği bu projenin, "alışılagelmiş bir proje olmadığını, yeni bir düşünceyle anıt eser yaratıldığını" ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*