CHP lideri Baykal, Cumhurbaşkanı Gül'le görüştü

CHP lideri Baykal, Cumhurbaşkanı Gül'le görüştü.9474
  • Giriş : 27.03.2008 / 17:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:11:12

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Çankaya Köşkü'ne geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çankaya'nın 'sağduyu' hamlesinin ilk görüşmesi başladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Çankaya Köşkü'ne geldi. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

GÖRÜŞME 1 SAAT 40 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Baykal'ı kabulü sona erdi. Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü'nde öğle yemeğinde biraraya gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, çıkışta herhangi bir açıklama yapmadı. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

CHP lideri Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı ile öğle yemeğinde gündemdeki son siyasi gelişmeleri, artan siyasi kutuplaşmayı, terörizm ve güvenlik sorunları, Güneş Operasyonu, Irak ile ilişkiler, Irak Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi ziyareti ve ABD Başkan Yardımcısı Cheney'in Türkiye ziyareti gibi konuları görüştü.

Cumhurbaşkanı'nın Baykal'ı kabulüne basının ilgisi oldukça fazla idi. Birçok televizyon kanalı Baykal'ın köşke girişini ve Baykal'ın basın toplantısını da birçok televizyon kanalı canlı olarak verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP lideri Deniz Baykal ile öğle yemeğinde gündemdeki son siyasi gelişmeleri, artan siyasi kutuplaşmayı, terörizm ve güvenlik sorunları, Güneş Operasyonu, Irak ile ilişkiler, Irak Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi ziyareti ve ABD Başkan Yardımcısı Cheney'in Türkiye ziyareti gibi konuları görüşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı'nın Baykal'ı kabulüne basının ilgisi oldukça fazla idi. Birçok televizyon kanalı Baykal'ın köşke girişini canlı olarak verdi. Baykal'ın görüşme sonrası bir basın toplantısı yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül, bugün saat 16.00'da MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ve yarın saat 10.30'da DSP lideri Zeki Sezer'i kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, ayrıca, önümüzdeki günlerde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve ÖDP lideri Ufuk Uras'ı da Çankaya Köşkü'nde kabul etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı'nın, DTP ile geçtiğimiz günlerde görüştüğü için görüşmemesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious