CHP lideri Baykal, Köşk konusundaki tavrını belirledi

CHP lideri Baykal, Köşk konusundaki tavrını belirledi.10357
  • Giriş : 02.08.2007 / 11:50:00

Baykal, Köşk konusundaki tavrını belirledi. Basın açıklaması ile bunu da duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Parti Meclisi öncesi basın toplantısı düzenleyen Deniz Baykal, "seçersen sen ama tavsiye etmiyorum" mesajı verdi.

İktidara "uzlaşma" öneren Baykal, "Başbakanın "uzlaşma ile cumhurbaşkanını seçeceğiz" taahhütü vardı. Bir uzlaşma içinde Cumhurbaşkanı seçimine katkımız istenirse, bunu iyiniyetle değerlendirip, katkımızı yapacağız" dedi.

"Artık bu çağrılarımıza kulak verin" diyerek AK Parti'ye seslenen Baykal, iyi niyet ve uzlaşı yolunun açılmasını istedi.

KÖŞKÜ TEKELİNİZE ALMAYIN

Uzlaşı yolu ile Köşk seçiminin Türkiye'yi rahatlatacağını vurgulayan Baykal, "Hiç bir siyasi parti cumhurbaşkanlığını tekeli altına almamalıdır. Bu çaba içine girmemelidir. Elinizde bu imkan olsa dahi doğru bir davranış değildir" dedi.

Şimdi başbakanın kararını beklediklerini belirten Baykal, "Ya gelip uzlaşacak ya da biz bildiğimizi yapacağız denecek ve daha önceki tablo tekrar edecektir" diye konuştu.

ADAYDA UZLAŞIRSAK KATKI YAPARIZ

Meclis'e girip girmeyecekleri yönündeki sorulara Baykal, "uzlaşı" şartı ile yanıt verdi. Baykal, "DTP var, aslan gibi kimi koyarsa seçtirir. Bir başka parti de "biz de gireriz" dedi. Bize ihtiyacı yok. Eğer biz de sürüklenmiş olsaydık, kimi istiyorlarsa onu yapsınlar deseydik, o zaman AK Parti için de yanlışı önermiş oluruz" dedi.

Baykal, Erdoğan'a şöyle seslendi; "Ben yeterli çoğunluktayım, istediğimi seçerim diyorsan; Seçersen seç arkadaş... Ama ben tavsiye etmiyorum... Yanlış olur... Yapma!"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious