CHP lideri Baykal Güneydoğu'da protestolarla karşılaştı

CHP lideri Baykal Güneydoğu'da protestolarla karşılaştı.12982
  • Giriş : 05.06.2008 / 13:08:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:05:05

Cami girişinde Baykal'ı protesto eden bir şahıs, korumaların saldırısına uğradı, terörist muamelesi gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Şanlıurfa gezisine protestolar damgasını vurdu.

Güneydoğu gezisine çıkan Baykal, beraberinde Önder Sav ve partilerle Şanlıurfa'daki Dergah Camii'nin önüne geldiğinde burada kendisini bir sürpriz bekliyordu.

İLK TEPKİ İŞÇİLERDEN GELDİ

Tarım Kurultayı için Şanlıurfa'ya giden CHP lideri Deniz Baykal, tarım işçilerini ziyaret etti. Tarım işçisi bir kadının sözleri Baykal'ı şok etti. "Lafla peynir olmaz" diyen bir kadın, Baykal'a, "Size inanmıyorum, sözle pilav pişmiyor" diyerek tepki gösterdi.

CHP LİDERİNİN MORALİNİ BOZAN PANKART

CHP lideri Baykal'ı bekleyen bir diğer sürpriz ise Tarım Kurultayı'nın yapıldığı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda idi. Yaklaşık 300 kişinin geldiği 3 bin kişilik salonda boş sandalyelere seslenen Baykal'ın moralinin bozuk olduğu kurultayda iyice belirginleşirken, aynı kurultayın yapıldığı salonda açılan, 'Türkiye'de Başbakan olacak bir kişi var, o da şimdi Başbakan' yazılı pankart soğuk duş etkisi yaptı.

Kurultay sonrası Balıklıgöl gezisine çıkan Deniz Baykal, burada balıklara yem attı ve dilek diledi. Balıklıgöl'deki taziye evlerini ziyaret edip başsağlığı dileklerinde bulanan Baykal, beraberinde Önder Sav ve partilerle birlikte Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarayı ziyaret etmek istedi. Dergah Camii'nin önüne gelen Baykal'ı burada bir sürpriz daha bekliyordu.

CAMİ ÖNÜNDE CEMAAT PROTESTO ETTİ

Deniz Baykal, mağarayı ziyareti sırasında ayakkabılarını çıkarırken, Mehmet T. adlı bir protestocu elindeki "Hazreti Muhammed'den neden korkuyorsunuz" yazılı pankartı açarak Baykal'ı protesto etmek istedi. Protestocu Baykal'a "Sayın Baykal Hazreti Muhammed'den neden korkuyorsunuz, size ne yaptı?" demesi üzerine polisler tarafından susturulmak istendi.


IFrame

Protestocu, apar topar gözaltına alındı. Protestocu tepkisinin Önder Sav'a yönelik olduğunu belirterek, "Bunların camide ne işi var" dedi.

Bu sırada Mehmet T. gözaltına alınırken ikinci bir protesto olayı daha yaşandı. Doğu halkının ezildiğini söyleyen ve 'Yüksekova'da tanklar gidiyor bizleri susturamazsınız' diyen bir kişi daha polis tarafından gözaltına alındı. İki protestocu da ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

DİYARBAKIR'DA ALKIŞLI 'SAV' PROTESTOSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, daha Diyarbakır'a gelmeden bir grup vatandaş tarafından protesto edildi.

Deniz Baykal'ın geleceği Suriçi'ndeki Klas Oteli'nin önünde toplanan bir grup vatandaş, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Peygamber Efendimiz hakkındaki sözlerinden dolayı protesto gösterilerinde bulundu. Vatandaşlar, "Önder Sav ya istifa et ya defol" şeklinde sloganlar attı. Protestonun yapıldığı Suriçi'nde 541 sahabi mezarının bulunduğu biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious