CHP lideri Baykal: Kennedy'i de biz mi öldürdük?

CHP lideri Baykal: Kennedy'i de biz mi öldürdük?.16231
  • Giriş : 15.04.2008 / 14:32:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 16:10:10

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Baykal gündemdeki önemli konuları yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, geçen haftanın en önemli olayının AK Parti kongresinde 10. Yıl Marşı'nın söylenmesi olduğunu ifade ederek, ''Siz diyeceksiniz ki Başsavcılık iddianameyi hazırladı, ondan söylüyorlar. Kesinlikle hayır. Atatürk, o kadar büyük insan ki kendi haklılığını, gücünü 80 küsur yıl sonra bunlara da kabul ettiriyor'' dedi.

Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarının bir kısmının, ''Polemik ve boş söz'' olduğunu savunan Baykal, ''Bunları Başbakan'a yakıştıramıyorum ama söylüyor, söyleyince de cevap vermemek olmuyor'' diye konuştu.

Baykal, Erdoğan'ın verip veriştirdiğini, kolayını bularak, sıkıştığı her noktada CHP'yi ve kendisini suçladığını ileri sürerek, Erdoğan'ın, ölümünden sonra Atatürk'ün resminin paralardan çıkarılmasıyla ilgili kendisini suçladığını söyledi.

Erdoğan'ın, ''Deniz Baykal, Atatürk'ün arkasına saklanmasın, Atatürk'e dayanarak politika yapmasın'' dediğini belirten Baykal, kimsenin arkasına saklanarak politika yapmadıklarını, kimsenin arkasına saklanmasını gerektiren şaibesinin bulunmadığını kaydetti. Baykal, hakkında yolsuzluk iddiası bulunmadığını, yalan söylemediğini, takiye yapmadığını, rüşvet almadığını dile getirerek, ''Niye saklanayım ben. Alnım açık, başım dik, milletin karşısındayım. Saklanmaya ihtiyacım yok'' dedi.

Baykal, Atatürk'ün de dokunulmazlıkların da arkasına saklanmadığını ifade ederek, Erdoğan'ın hakkında kalpazanlıktan, evrakta sahtecilikten, cürüm için teşkilat kurmaktan dosyası bulunduğunu öne sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Saklanıyorsan sen saklanıyorsun Sayın Erdoğan. Ahlakımıza, siyasetimize güveniyoruz, siyasetimizden saklanmıyoruz. 'Atatürk'ün arkasından siyaset yapma' diyor, gel sen de Atatürk'ün arkasından siyaset yap.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious