CHP lideri Baykal'dan Gül'e sert tepki

CHP lideri Baykal'dan Gül'e sert tepki.9867
  • Giriş : 05.09.2008 / 03:23:00
  • Güncelleme : 04.09.2008 / 21:52:58

Baykal, Cumhurbaşkanı Gül'ün Ermanistan-Türkiye maçı nedeniyle Erivan'a ziyeretine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan'a gidiş kararını eleştirdi ve “Bari Ermenistan'a gitmişken soykırım anıtına da çelenk koysun” dedi.

Bazı gazetecilerin güncel olaylarla ilgili sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Baykal, “Sayın Cumhurbaşkanı Ermenistan'a gidiyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Keşke bu soruyu Sayın Cumhurbaşkanı'na da sorsanız. Sayın Gül'ün 1993 yılında bir gensoru görüşmesi sırasında TBMM'de söyledikleri ibret vericidir. O gün söyledikleriyle bugünkü söz ve yaklaşımı tam bir çelişkidir. O günden bugüne ne değişti. Ermenistan Türkiye'nin sınırlarını mı tanıdı, Türkiye topraklarında hak iddia etmekten mi vazgeçti. Soykırım iddiasını geri mi aldı? Yoksa Karabağ işgaline mi son verdi, hadi işgali tamamen sona erdirdi demiyelim ama hiç olmazsa işgal altındaki birkaç köyün işgalden kurtarılmasının güvencesini mi aldı? Bunların hiçbir olmadı. Değişen bir şey yok. Değişen o gün söylediklerini bugün unutan kişinin, günümüzde Cumhurbaşkanı olmasıdır. Bari Ermenistan'a gitmişken soykırım anıtına da bir çelenk koysun. Böylece, kendisini bu geziye yönlendirenleri veya gitmeye ikna edenleri daha çok mutlu etmiş olur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*