CHP lideri Deniz Baykal: "İktidar geldiği gibi gidecek"

CHP lideri Deniz Baykal:
  • Giriş : 18.05.2008 / 22:52:00
  • Güncelleme : 18.05.2008 / 22:52:11

Deniz Baykal, Çorum'un İskilip ilçesi Ferhatlı köyünde düzenlenen Yayla Şenlikleri'nde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Köy yakınlarına helikopterle gelen Baykal, tören alanında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bir süre şenlikleri izleyen Deniz Baykal, kendisine verilen teşekkür plaketini almak üzere sahneye davet edildi. Baykal, burada yaptığı konuşmada, güncel konulara girmeyeceğini belirtti.

Baykal, Türkiye'nin değişimin eşiğinde olduğunu belirterek, ''Siyaset böyledir, demokrasi böyledir. Dünya kimseye kalmamıştır. İktidar ebed müddet değildir. Devlet ebed müddettir, millet ebed müddettir. İktidarlar gelir geçer. Şimdi böyle bir geçiş döneminin içine girer gibiyiz.'' şeklinde konuştu.

Bunun işaretlerinin ortaya çıkmaya başladığını ifadeden Deniz Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bu böyle gitmeyecek, iktidar geldiği gibi gidecek. Demokrasi bu. İnşallah öyle bir değişim ortaya çıkarsa, yeni gelecek olanlar da milletin derdini görmüş olarak, onların derdini çözmek için gayret göstereceklerdir. Bundan da kazanan milletimiz olacaktır. Demokrasinin anlayışı, kuralı budur. Bunu hep beraber uygulayacağız. Halkın sorunlarını biliyoruz. Elimize bir fırsat geçerse o sorunları da birer birer çözeceğiz."

Ankara'dan helikopter ile beraberinde Genel Sekreter Önder Sav, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ile birlikte İskilip Köprüsü mevkiine inen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, burada yaklaşık 200 kadar partili tarafından çiçeklerle karşılandı. Ardından parti otobüsüyle konvoy eşliğinde Dedesli Ovası Türkmen Şenlikleri'nin yapıldığı Ferhatlı Köyü'ne gelen Deniz Baykal'a, burada vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Özel güvenlik görevlileri tarafından korunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, vatandaşları selamladıktan sonra protokolde kendisi için ayrılan yere oturarak şenlikleri izledi. Bu yıl 8'ncisi düzenlenen Dedesli Ovası Türkmen Şenlikleri'nde eski geleneklere göre at üzerinde gelin getirme gösterisi yapıldı. Temsili yapılan gösteride at üzerinde alanda gezdirilen geline Deniz Baykal 100 YTL'e para takarak, "Bu gerçek bir düğün töreni mi yoksa temsilimi " diye sordu. Görevlilerin temsili demesi üzerine Baykal, "Yeni evlenecek bir çift yok muydu" diye karşılık verdi. Şenlikler devam ederken alana Kanaltürk televizyonunu eski sahibi Tuncay Özkan geldi. Özkan ve Baykal ayrı ayrı yerlere oturdu.

Konuşmasının ardından şenlik alanında davetlilere ikram edilen meşhur "İskilip Dolması" yemeğinden yiyen Baykal vatandaşlarla selamlaşarak geldiği helikopter ile Ankara'ya döndü. Diğer taraftan Deniz Baykal'dan ayrı bir yerde vatandaşlarla sohbet eden Tuncay Özkan'a ise Kanaltürk televizyonunun satışıyla ilgili tepki gösterildi. Bir vatandaş "Neden sattın televizyonu" deyince, "Başka çaremiz yoktu. Ama pazartesi yeni bir televizyon ile daha güçlü geleceğiz" diye karşılık verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious