CHP lideri Deniz Baykal'dan teröre tepki!

CHP lideri Deniz Baykal'dan teröre tepki!.13188
  • Giriş : 22.08.2008 / 11:43:00

Deniz Baykal terörün bir insanlık suçu olduğnu ve terörle mücadelenin ulusal bir görev olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir'deki saldırıyı kınayarak "terörün bir insanlık suçu, terörle mücadelenin ise ulusal bir görev olduğunu" bildirdi.

Baykal, yaptığı yazılı açıklamada terör ve terör örgütüyle mücadelenin önemine dikkati çekerek, "Dün Mersin'de kan dökmeye ve can almaya giderken başarılı bir takip sonucu emeline ulaşamayan, Hakkari'de askerlik şubesine roketle saldırırken anında karşılık gören terör örgütü PKK'nın tetikçileri, İzmir'de de uzaktan kumanda ile sivil, asker demeden kan döktüler" dedi.

İki günde 3 kentte çirkin yüzünü gösteren terör örgütü saldırılarının, teröre karşı verilen mücadelenin haklılığını ve gerekliliğini bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade eden Baykal, açıklamasında şunları kaydetti:

"Terör örgütünün doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi ile coğrafyamızı kullanarak varlığını sürdürdüğünü göstermeye çalışmasının, güvenlik güçlerimizin etkin ve kararlı mücadelesinin yanısıra toplumsal duyarlılık ile etkisiz kılınacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Terör bir insanlık suçu, terörle mücadele hepimize düşen ulusal bir görevdir. Bu anlayış ve bilinçle İzmir'de bombalı aracın patlatıldığı semtte evlerine bayraklar asarak terör örgütünün saldırısını lanetleyen İzmirlileri kutluyor, yaralı, asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*