CHP Malatya adaylarını açıkladı

CHP Malatya adaylarını açıkladı.11391
  • Giriş : 21.02.2009 / 22:28:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya'da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya'da Belediye Başkan Adaylarını tanıttı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıya CHP TBMM Grup Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Hakkı Suha Okay, CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nun yanı sıra belediye başkan adayları ve partililer katıldı. Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan CHP TBMM Grup Başkan Vekili ve Ankara Milletvekili Hakkı Suha Okay, 29 Mart Yerel Seçimleri'nin hesaplaşma sınavı olduğunu söyledi. Okay, hükümetin yaptığı çalışmaları eleştirerek, "29 Mart Yerel

seçimlerini CHP olarak çok önemsiyoruz. Hükümetin izlediği yanlış politikalar yüzünden ciddi bir ekonomik sıkıntılar yaşanıyor vatandaş perişan oldu. Bu nedenle yerel seçimler, genel seçimler öncesinde CHP'nin iktidar habercisi olacaktır" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, CHP'li belediyelerin halk için çalıştığını söyledi. Aslanoğlu, şimdiye kadar Malatya'ya yapılan hizmetleri gördüklerini belirterek, "29 Mart yerel seçimleri'nde halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir" diye konuştu.

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer de, hükümetin sosyal devlet adı altında halkı sadaka ile geçinmek zorunda bıraktığını savundu. CHP Malatya İl Başkanı Celal Berktaş da ülkede alt kesimlerin hızla fakirleştiğini ileri sürerek, "Bu gidişe halkımızın bir 'dur' demesi gerek. En iyi cevap ise sandıkta verilecektir" dedi. CHP Malatya Belediye Başkan Adayı Ömer Şarapnal ise, Malatya'nın sorunlarını bildiklerini ve yiğitçe çalışacaklarını söyledi.

CHP'den Malatya'da seçime giren isimler şöyle:

"Malatya merkez Ömer Şarapnal, Akçadağ Ören Aziz Bakır, Arapgir Halit Konukçu, Arguvan Hüseyin Taştan, Doğanşehir İbrahim Karaman, Darende Ali Rıza Karaca, Hekimhan Vahit Mutlu, Kale Hatice Şimşek, Kuluncak Mustafa Yıldız, Pütürge Necdet Ayaydın, Yazıhan Kenan Güler, Yeşilyurt Yunus Gök"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*