CHP Malatya il kongresinde gerginlik yaşandı

CHP Malatya il kongresinde gerginlik yaşandı.15298
  • Giriş : 16.02.2008 / 16:36:00

Bazı delegeler Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek'i darp etmeye kalkıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin Renkli Düğün Salonu'nda yapılan kongresinde gerginlik yaşandı. CHP Eski Merkez İlçe Başkanı Zeki Çıplak konuşma talep etti. Ancak divan başkanı Mustafa Özyürek, konuşmasına izin vermeyince hareketli dakikalar yaşandı. Çıplak taraftarları kürsünün önüne gelince burada sert tartışmalar yaşandı.

Çıplak, "Bizde kavga oldu mu akşam içki içilmez, biz de kavga oldu mu kan davası olur. Bizim kavgalarımız Ankara, İstanbul'un kavgalarına benzemez." dedi.

Özyürek bu sözler üzerine Çıplak'ı uyardı. Özyürek Çıplak'ın konuşma talebini genel kurula oylattı. Çoğunluk konuşmasını istemeyince ortam iyice gerildi.

"70 bin YTL'nin hesabını verin diye" bağıran Çıplak, kendisinin konuşturulmama sebebini söyleyeceklerinden yönetimin rahatsızlık duymasına bağladı.

Taraftarlarına kongreyi terk etmelerini söyleyen Çıplak taraftarları salondan çıkarken ikinci bir arbede daha yaşandı. Bu kez polis araya girerek, Çıplak ve taraftarlarını dışarı çıkardı. Çıplak çıkışta, demokrasinin olmadığı yerde olmayacaklarını söyledi. Daha sonra seçimlere geçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious