CHP milletvekilleri yaralı teröristi hastanede ziyaret etti

  • Giriş : 04.10.2007 / 03:00:00
  • Güncelleme : 04.10.2007 / 03:16:05

CHP vekiller, G.Surmay Başkanlığı'nın internet sitesinde terörist diye yazılan yaralıyı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde terörist diye yazılan yaralıyı Fırat Tıp Merkezi'nde ziyaret etti.

27 Eylül'de Tunceli'nin Hozat ilçesine bağlı Boydaş köyü kırsalında güvenlik güçlerinin dur ihtarına uymayan Bülent Karataş ve Ali Rıza Çiçek'e ateş açılmış, Bülent Karataş yaşamını yitirmiş, Ali Rıza Çiçek yaralanmıştı. Genelkurmay Başkanlığı, sitesinde 2 kişinin terörist olduğunu duyurmuştu.

CHP Grup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, Adana Milletvekili Hulusi Güvel ve Isparta Milletvekili Mevlüt Çokuner, Fırat Tıp Merkezi'nde yoğun bakımda yatan Ali Rıza Çiçek hakkında Başhekim Doç.Dr. İrfan Kaygusuz'dan bilgi aldı.

Basına açıklama yapan CHP'li Kılıçdaroğlu, "Bize anlatıldığına göre, Tunceli'nin Hozat ilçesi kırsalında bal aramak amacıyla dağa çıkan 2 gencin vurulduğunu medyadan öğrendik. Bu yüzden geldik. Medyadan öğrendiğimiz kadarıyla bu iki genç insanımızın dur ihtarına kaçarak yanıt verdikleri şeklinde ama başhekim ile yaptığımız görüşmede kurşunun önden geldiği yönünde. Yani kaçan insan sırtından vurulur burada sırtından vurulmak yok. Kurşun önden gelmiş." dedi.

CHP milletvekilleri olarak teröre karşı hareket ettiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Terör nereden ve kimden gelir gelsin her türlüsüne karşıyız. Terör bir insanlık suçudur. Toplum olarak el birliği yapmak bu suça karşı koymak her yurttaşın görevidir. Hükümetin bu konuda daha duyarlı olması lazım. Biz CHP olarak herşeye hazırız. Bu millet yüzyıllardır birlikte yaşadı ve yaşayacak." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious