CHP olimpiyatları meclise taşıyor

CHP olimpiyatları meclise taşıyor.12784
  • Giriş : 22.08.2008 / 23:35:00

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Pekin Olimpiyatları’nda yaşanan başarısızlığı TBMM gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kart, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, AKP iktidarında spor alanında da "talan ve niteliksiz kadrolaşma" süreci yaşandığını belirterek, "Bu aşamada kamu yönetimi anlayışınızı sorgulayacak ve öz eleştiri sürecini başlatacak mısınız?” dedi.

Kart, önergesinde “Sayın Başbakanın, başarısızlığı itiraf etmesi ve sorumluluğu üstlenmesi takdire değerdir. Ancak, önemli olan sorumluluğu üstlenmekle birlikte, bundan böyle dürüst ve tutarlı bir analizin yapılıp yapılmayacağı ve devamında da gerçekleştirilecek uygulamalardır” dedi.
Türkiye'nin bir çok alanda olduğu gibi, sporda da 6 yıl kayba uğradığı görüşünü savunan Kart, “Spor gibi en üst düzeyde disiplin, beceri, süreklilik ve bilimsellik gerektiren bir faaliyet alanında, AKP iktidarları döneminde tam anlamıyla bir, 'talan ve niteliksiz kadrolaşma' dönemi yaşanmıştır” dedi.

Kart Başbakan Erdoğan'a yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
“6 yıldan bu yana spora, Türkiye ölçülerine göre üst düzey imkanlar ve kaynaklar aktarılmasına rağmen, Pekin Olimpiyatları'nda yaşanan bu vahim tablonun, idari sorumluluk faturasını kimlere çıkaracaksınız? İdari sorumluluğun gereğini bu aşamada yapacak mısınız? Artık gelinen aşamada, 'kıdem, liyakat ve ehliyete' dayalı bir yapılanmayı başlatacak mısınız?
Bu aşamada kamu yönetimi anlayışınızı sorgulayacak ve öz eleştiri sürecini başlatacak mısınız?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*