CHP Parti Meclisi, ikinci kez olağanüstü toplantıya çağrıldı

CHP Parti Meclisi, ikinci kez olağanüstü toplantıya çağrıldı.56737
  • Giriş : 30.10.2007 / 13:30:00

CHP Parti Meclisi, muhalif 18 üyenin yeniden başvurması üzerine ikinci kez olağanüstü toplantıya çağrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal imzasıyla PM üyelerine gönderilen yazıda, 18 üyenin PM'nin olağanüstü toplanması için yazılı başvuruda bulunduğu hatırlatıldı.

Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu Çalışma Yönetmeliği uyarınca PM'nin, 1 Kasım Perşembe günü saat 11.00'de toplantıya çağrıldığı belirtilen yazıda, çağrı yazısındaki konuları içeren gündeme de yer verildi.

Buna göre, gündemde daha önceki olağanüstü toplantı talebinde sıralanan diğer konulara ek olarak, ''PM'nin 26 Ekim tarihindeki olağanüstü toplantısının çoğunluk sağlanamaması nedeniyle yapılamamasında MYK'nın sorumluluğunun bulunup bulunmadığının görüşülerek karara bağlanması'' da yer alıyor.

Muhalif 18 üyenin yaptığı ilk başvuru üzerine PM, 26 Ekim tarihinde olağanüstü toplantıyı çağrılmıştı. Genel Başkan Deniz Baykal ve Genel Sekreter Önder Sav ile yalnızca çağrıda bulunan üyelerin hazır bulunduğu toplantı, tüzükte öngörülen salt çoğunluğa denk düşen 41 üyenin katılımı sağlanamadığı için yapılamamış, muhalif üyeler bunun üzerine yeniden olağanüstü toplantı için yazılı başvuruda bulunmuşlardı.

İlgili yönetmeliğe göre PM'nin, yeterli imza ile başvuruda bulunulması durumunda bir hafta içinde olağanüstü toplantıya çağrılması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious