CHP Parti Meclisi 26 Ekim günü olağanüstü toplanıyor

CHP Parti Meclisi 26 Ekim günü olağanüstü toplanıyor.56737
  • Giriş : 24.10.2007 / 14:17:00
  • Güncelleme : 24.10.2007 / 14:40:19

CHP, muhalif 18 üyenin başvurusu üzerine, 26 Ekim Cuma günü olağanüstü toplantıya çağrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal imzasıyla PM üyelerine gönderilen yazıda, 18 üyenin yazılı talebi ile PM"nin olağanüstü toplantıya çağrıldığı hatırlatıldı.

Yazıda, PM"nin, Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu Çalışma Yönetmeliğinin 3. maddesi uyarınca, 26 Ekim Cuma günü saat 11.00"de toplanacağı belirtilerek, çağrı yazısındaki konuları içeren toplantı gündemine de yer verildi.

Buna göre gündemde, olağanüstü toplantı talebinde belirtildiği gibi, genel seçim sonuçlarının değerlendirilmesiyle ilgili bir araştırma komisyonu kurulması, 19 Kasımda genel merkezde yapılan il başkanları toplantısına PM üyeleri ve milletvekillerinin çağrılmaması konuları ile tüzüğün 12. maddesi hükmüne aykırı üye yazımıyla ilgili MYK kararlarının görüşülerek karara bağlanması yer alıyor. Görevden alınan il ve ilçe başkanları ve yönetim kurulları ile ilgili olarak verilen mahkeme kararlarının ve boş bulunan 2 MYK üyeliği için seçim yapılması konuları da gündemde bulunuyor.

Aralarında Gülsün Bilgehan, Ali Kemal Kumkumoğlu, Emin Koç, Güldal Okuducu, Bayram Meral, Mustafa Özyurt, Erbaşar Özsoy, Bayram Meral ve Örsan Kunter Öymen"in de bulunduğu 18 PM üyesi, geçtiğimiz hafta yaptığı olağanüstü PM toplantısı çağrısı yapmışlardı. İlgili yönetmeliğe göre, PM"nin yeterli imza ile başvuruda bulunulması durumunda bir hafta içinde olağanüstü toplantıya çağrılması gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious