CHP PM toplantısı yine yapılamadı

CHP PM toplantısı yine yapılamadı .56737
  • Giriş : 01.11.2007 / 14:01:00

CHP'de yönetime muhalif 18 üyenin ikinci kez başvurusu üzerine yapılan olağanüstü toplantı çağrısı, gerekli katılım sağlanamadığı için yine sonuçsuz kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplantıya, dün gittiği İzmir'den dönmek üzere yolda olduğu belirtilen Genel
Başkan Deniz Baykal katılmadı. Baykal'a vekalet etmek üzere görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem ve Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu ile çağrı yapan muhalif üyelerden 13'ü salonda hazır bulundu. Tüzüğe göre gerekli olan salt çoğunluğa denk düşen 41 üyenin katılımı sağlanamadığı için toplantı yapılamadı. CHP PM Üyesi İzzet Çetin, genel merkezden ayrılırken çağrıda bulunan üyeler adına bir açıklama yaptı.

''CHP tarihinde bir ilk gerçekleşmiştir'' diyen Çetin, girişimleri üzerine
PM üyelerine bugün saat 11.00'de olağanüstü toplantı çağrısı yapan Genel Başkan Baykal'ın kendisinin toplantıya katılmadığını kaydetti. Çetin, genel merkezde bulunmalarına karşın MYK üyelerinin de ''mazeret'' beyan ederek toplantıya katılmadıklarını öne sürerek, 50'ye yakın PM üyesinin
aynı şekilde yazılı olarak mazeret yazısı gönderdiğinin kendilerine iletildiğini
söyledi. Kurultay sürecinin başladığını anlatan Çetin, pek çok yerde delege seçimleri öncesinde zorunlu olmasına rağmen üye listelerinin askıya çıkarılmadığını ve seçim yapılmadan delege listeleri hazırlandığını savundu.
Çetin, ''Ne yazık ki partinin organları, kurulları çalıştırılmıyor. Parti,
tek adam ve dar grupçu anlayışa kurban ediliyor. Bugün yönetimde bulunanlar, bir gün haksızlıklarla seçim kazansalar da görev yapma imkanlarının olmadığını göreceklerdir. CHP'nin duyarlı üyelerdi, tabanı onlara gerekli cevabı verecektir'' diye konuştu. İzzet Çetin, partinin daha fazla yıpranmaması için ''şimdilik'' yeni bir olağanüstü toplantı girişiminde bulunmayacaklarını söyledi. CHP'de yönetime muhalif üyeler daha önce de olağanüstü toplantı çağrısında bulunmuşlar ve geçtiğimiz Cuma günü Genel Baştan Deniz Baykal ile Genel Sekreter Önder Sav'ın da hazır bulunmasına karşın toplantı, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious