CHP resepsiyona katılmayacak

CHP resepsiyona katılmayacak.14051
  • Giriş : 03.09.2007 / 17:46:00

5 Eylül'de Çankaya Köşkü’nde verilecek resepsiyona CHP katılmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün seçilmesi nedeniyle,
CHP’nin Gül’ün seçilmesi sırasında gösterdiği protestosunu Çankaya Resepsiyonunda da sürdürecek.

Resepsiyona AKP ve DTP katılırken, MHP’liler davete katılıp katılmama konusunu değerlendireceklerini belirttiler.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise, Cumhurbaşkanı Gül’ün vereceği resepsiyona yoğun programı nedeniyle katılmayacağını, “Davetiye henüz gelmedi, ancak gelse bile o gün Ankara dışında olacağım. Olmasam bile çok yoğun bir programım var. Ancak, milletvekili arkadaşlarım kendi karar verecekler” sözleriyle dile getirdi

5 Eylül Çarşamba günü Çankaya Köşkü'nde verilecek resepsiyon sabah saatlerinde yapılacak. TBMM Başkanı, Başbakan, Bakanlar, milletvekilleri, askerler, yabancı misyon, üst düzey bürokratlar, gazeteciler ve sivil toplum örgütlerinin davet edileceği resepsiyon davetiyeleri eşsiz gönderilecek.

CHP KATILMAYACAK
CHP, Gül’ün vereceği resepsiyona katılmama kararı aldı. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, “Ben katılmayacağım” derken, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, “Katılmayacağız. CHP’li milletvekili arkadaşlarımın da katılacağını zannetmiyorum. Biz tavrımızı baştan koyduk” dedi.

DSP’LİLER DÜŞÜNECEKLER
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Cumhurbaşkanı Gül’ün vereceği resepsiyona yoğun programı nedeniyle katılmayacağını, “Davetiye henüz gelmedi, ancak gelse bile o gün Ankara dışında olacağım. Olmasam bile çok yoğun bir programım var. Ancak, milletvekili arkadaşlarım kendi karar verecekler” sözleriyle dile getirdi. DSP’li milletvekilleri ise davetiye henüz ellerine geçmediği için bir değerlendirme yapmadıklarını söylediler.

MHP VE DTP KATILACAK
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır’da henüz ellerine davetiyenin geçmediğini, bu daveti düşüneceklerini söyledi. MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal ise katılacağını bildirdi.

TBMM İdare Amiri ve DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Çankaya Köşkü’nde vereceği resepsiyon ile ilgili henüz davetiye gelmedi. Gelince niye gitmeyelim ki. DTP olarak gideceğiz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious