CHP seçim için sürpriz aday arıyor

CHP seçim için sürpriz aday arıyor.7643
  • Giriş : 18.11.2008 / 10:14:00

Üç büyük ilden Ankara belediye başkan adayını en erken açıklayan parti olan CHP'de İstanbul ve İzmir için büyük rekabet yaşanıyor ama parti sürpriz arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun son toplantısında yerel seçimlerde uygulanacak adaylık başvuru ücretlerinin belirlenmesi konusunda Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Sayman Mustafa Özyürek'e yetki verildi.

Ankara'da SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın CHP'den belediye başkan adaylığı konusunda uzlaşılması nedeniyle rahatlayan CHP İstanbul için arayışlarını sürdürüyor. İstanbul belediye başkan adaylığı için Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakanlardan Ercan Karakaş'ın adları konuşuluyor. Ancak, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'dan adaylığa sıcak bakmadığı biliniyor.

İSTANBUL İÇİN SÜRPRİZ İSİM ARAYIŞI

CHP'nin İstanbul için “güçlü, her kesimden oy alabilecek, sürpriz bir aday” arayışını sürdürdüğü kaydediliyor. İzmir'de ise Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra eski bakanlardan Hakan Tartan, İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Susam ile Bülent Baratalı, eski belediye başkanlarından Yüksel Çakmur'un adları geçiyor.

Ankara anakent belediye başkan adayını netleştiren CHP'de, ilçeler için büyük yarış yaşanıyor. Çankaya belediye başkan adaylığı için Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın yanı sıra pek çok isim kulislerde konuşuluyor. Eski Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş, Levent Gök, sendikacı Yaşar Seyman, eski Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen ve Gülsün Bilgehan'ın adları geçiyor. Çankaya için aday adaylığını resmen açıklayan ilk isim ise, Türk Mühendisleri Birliği Derneği Genel Başkanı Bülent Gürsoy oldu.

CHP'den bir dönem istifa edenlerden Ercan Karakaş partiye dönerken, eski bakanlardan Seyfi Oktay'ın da dönebileceği ve Keçiören belediye başkan adayı olabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Oktay ise, belediye başkan adaylığının söz konusu olmadığını söyledi.

CUMHURİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*