CHP sordu: Sicil affına esnaf dahil mi?

CHP sordu: Sicil affına esnaf dahil mi?.16357
  • Giriş : 02.12.2008 / 10:46:00

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a, esnafa yönelik sicil affı çıkarılıp çıkarılmayacağını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Ağyüz, küresel krizin yarattığı istihdam eksikliğinin esnafı olumsuz etkilediğini belirterek, KOSGEB'in desteklerinden faydalanamayan esnaf için sicil affı çıkarılmasının zorunlu hale geldiğini ifade etti.

Krizden dolayı sicili bozulan esnafa yönelik düzenlemenin piyasaları rahatlatacağını kaydeden Ağyüz, ''Kredi alamayan, KOSGEB'in desteklerinden faydalanamayan esnafımız için sicil affı çıkarmayı düşünüyor musunuz?'' dedi.

Ağyüz, inşaat sektöründe yaşanan durgunluğu gidermek, ekonomik krizin olumsuz etkilerini azaltmak ve canlılık yaratmak için konutlarda tapu harcı indirimi ve KDV'de kademeli indirim yapılmasının gündemde olup olmadığını sordu.

CHP'li Ağyüz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru öneresinde ise ''Maaşlarındaki farkı giderecek intibak düzenlemesi yapılıncaya kadar emeklilere, Kurban Bayramı harçlığı olarak bir maaş tutarında ödeme yapmayı düşünüyor musunuz? Kışlık kömürünü alamayan düşük maaşlı, evi kira olan emeklilerimize de kömür yardımı yapılması sosyal devlet anlayışının gereği değil mi?'' sorularını yöneltti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*