CHP Sultanbeyli adaylarını tanıttı

CHP Sultanbeyli adaylarını tanıttı .16357
  • Giriş : 04.12.2008 / 18:23:00

CHP Sultanbeyli'deki yerel seçimlerdeki aday tanıtımına başörtülü kadınlar damgasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sultanahmet Camii eski imamı Osman Nuri Bedir'in adaylığının açıklandığı salonu dolduranların neredeyse tamamının başörtülü olduğu gözlendi.

Son günlerdeki "çarşaf" eleştirilerine yönelik CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, "Biz insan haklarına sahip çıkıyoruz, üzerindeki giysi ne olusra olsun hizmet vermek istiyoruz" diye cevap verdi.

Yerel seçimlere az bir süre kala Partiler ilçe belediye başkan adaylarını tanıtmaya başladı. CHP Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için Sultanahmet Camii Eski İmamı Osman Nuri Bedir'i bugün ilçe binasında basın mensuplarına tanıttı.

Tanıtım toplantısına Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve partililer katıldı. Toplantıya katılan partililerin neredeyse tamamının başörtülü olması dikkat çekerken, başörtülü kadınlar çalan müzik eşliğinde parti sloganları attı.

Programda bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen konuşmasına bir özür ve itiraf niteliğinde olan cümlelerle başladı. Sultanbeyli gibi yerleri ihmal ettiklerini ima eden Sevigen, "Buraları anlatamadığımız için buralarda insanların yaşadığını duyguları olduğunu anlatamadığımız için biz size sahip çıkamadığımız için bu yöneticilerin eline mahkum oldunuz. Ben kendi adıma ve şimdiye kadar size gelmeyen arkadaşlarım adına da özür diliyorum hepinizden" diye konuştu.

Sevigen birçok kesim tarafından eleştirilen CHP'nin "çarşaf açılımı" içinse, "Onların unuttuğu bir şey var biz insan haklarına sahip çıkıyoruz üzerindeki giysi ne olursa olsun. Irkı dini mezhebi ne olursa olsun insana hizmet vermek istiyoruz. Bütün bu insanları yönlendirmeye çağırıyor bu çağrı kendiliğinden gelen bir çağrı. Kendiliğinden gelen bir istek ama biz yine aynıyız. Onlar bizi inançlarımızdan, mutaassıp olmamızdan dolayı ömür boyu bizi hep oy deposu olarak görmüşler. Bu kandırdıkları insanların bir köşeye attıkları insanların baş kaldırışıdır. Sizin bizim için önemli olan içinizdeki Mustafa Kemal sevgisi laik demokratik Cumhuriyet sevgisi, insanlık sevgisidir. Biz böyle bakıyoruz insanlara hiç kimse bizim içimizde bir art niyet aramasın. Biz insanı insan olarak görüyoruz. İnsanların yüreğine ve beynine bakıyoruz" diye konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'de, "Beşiktaş'ta ne varsa Sultanbeyli'de o olacak, neden Sultanbeyli derseniz, kaderine terk edildiği için" diyerek yerel seçimlerde Sultanbeyli'ye büyük önem verdiklerini söyledi. Eski Sultanahmet Camii İmamı, CHP'nin Sultanbeyli'deki yeni adayı Osman Nuri Bedir ise, "yaşanabilir bir Sultanbeyli'yi imar etmek ve Sultanbeylililerin dışlanmış üçüncü sınıf vatandaşı olmaktan çıkartıp onurlu başı dik insanlar yapma noktasında çaba göstereceğiz" dedi.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Muammer Ayvalı, Sultanbeyli'nin tarihi ile ilgili bilgi verirken tarihler konusunda tıkanıp kaldı. Mehmet Sevigen ve Gürsel Tekin şaşkınlıkla yaşananları izlerken İlçe Başkanı salondakilerin hatırlatmasıyla tarihleri düzelterek konuşmasına devam edebildi. Öte yandan proğram boyunca konuşmalar devam ederken, CHP'nin belediye başkan adayı Osman Nuri Bedir'in durgun ve sıkılmışçasına hareketleri dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*