CHP toplantısında çarşaf gerginliği

CHP toplantısında çarşaf gerginliği.12672
  • Giriş : 07.12.2008 / 09:20:00

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in çarşaf açılımını savunması gerginliğe yol açtı, Kılıçdaroğlu konuşması yarıda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Çarşaf açılımı CHP'nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen "Yolsuzluk ve Siyaset" konulu konferansta CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in çarşaf açılımını savunması, partililerin tepkisine sebep oldu.

Bir partilinin, "CHP'liler bunu hazmedemiyor." sözü salondan alkışlarla desteklendi. Bazı partililer salonu terketmek isteyince Kılıçdaroğlu, soruları cevaplayamadan konferansı bitirmek zorunda kaldı.

CHP Grup Başkan Vekili Kılıçdaroğlu, partisinin Kuşadası ilçe örgütünün düzenlediği konferansta, AK Parti ve Deniz Feneri Derneği konularında görüşlerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, türban açılımıyla ilgili yöneltilen yazılı bir soruyu ise İstanbul İl Başkanı Tekin'in cevaplamasını istedi. Bunun üzerine Tekin, "Yüzde 20'de kalsak daha mı iyiydi?" deyince emekli Türkçe öğretmeni olduğu öğrenilen Ahmet Kılıç ayağa kalkarak, "CHP'liler bunu hazmedemiyor.

Yeni bir coşku ve atılımla halkın içine girerek çalışacaktık. Bir taraftan özeleştiri diyoruz. CHP'nin yöneticileri önce kendi özeleştirilerini yapsın. Halkın içine böyle girilmez." deyince alkışlandı. Bazı partililerin de salondan ayrılmak için ayağa kalkması üzerine Kılıçdaroğlu, "Biz sizin görüşlerinize, eleştirilerinize saygı gösteriyoruz." diyerek konferansı bitirdi.

Ardından CHP İstanbul İl Kadın Kolları yöneticileri de partililerle sözlü tartışmaya girdi. Tartışma, araya girenlerin ikazlarıyla sona erdi. Kılıçdaroğlu, konferans sonrasında basın mensuplarının, çarşaf açılımına tepkileri nasıl değerlendirdiği yönündeki sorusuna "Bunlar normal ve olağan şeyler. Vatandaşın eleştiri hakkına saygı duyuyoruz." şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*