CHP ülke gerçekleriyle yüzleşiyor

CHP ülke gerçekleriyle yüzleşiyor.23168
  • Giriş : 14.12.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 23:36:06

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ''Türkiye'nin en eski siyasi partisi CHP'nin sergilediği tutum, ülkenin gerçekleriyle yüzleştiği anlamına gelecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adapazarı Belediyesi'nce, Korucuk mahallesinde yapımı tamamlanan İdealkent Konutları'nın anahtar teslim törenine katılan Hayati Yazıcı, daha sonra Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi'ni ziyaret etti.

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı'nı da ziyaret eden Yazıcı, partililerle bir toplantı yaptı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantının ardından Yazıcı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, ''CHP'nin çarşaf açılımını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Yazıcı, AK Parti ile proje bazında yarışacak bir partinin olmadığını belirterek, ülkede siyaset yapan ve ülke yönetimine talip olanların projeleriyle yarışmadıklarını söyledi.

Hiçbir proje üretemeyen partilerin, rejim tehlikesinden sözettiklerini ifade eden Yazıcı, şunları kaydetti:

''Hiçbir üretimi olmayan ve işleri bozulan işadamları ise cumhuriyetin temel niteliklerinden sözeder. Böyle kötü bir siyaset geleneğimiz var. Bunun da son zamanlarda değiştiğini görmek sevindirici. CHP'nin son günlerde sergilediği tutum ve davranışların, ülkenin siyasal anlamda sağlam zemine oturmasında önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Siyasetçi, içinde yaşadığı toplumun gerçekleriyle yüzleşmek zorundadır. Onları görmezlikten gelemez. Zaten siz, ülkenin renklerini, desenlerini ve çiçeklerinin bir kısmını görmezden gelirseniz farkında olmadan bölücü davranıyorsunuzdur demektir. Türkiye'nin en eski siyasi partisi CHP'nin sergilediği tutum, ülkenin gerçekleriyle yüzleştiği anlamına gelecek.''

Ana muhalefet partisinin böyle bir davranış sergilemesinin Türk siyasetinin geleceği açısından yararlı olacağını dile getiren Yazıcı, ''Umarım bu açılım kısa süreli olmaz. Bu bakış doğru bir bakıştır. CHP'nin rejim üzerinden yürüttüğü siyasi davranış biçimlerini, 1940'larda kalmış siyaset anlayışını eleştirdiğimiz dönemde, tek parti yönetimine dönük eleştiride bulunmalarını ümitle izliyorum. Bu anlamda kendilerine başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti yönetiminin, belediye başkan adaylarını belirlemek için toplanacağını belirten Yazıcı, adayların kısa süre içinde açıklanacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*