CHP umduğunu bulamadı

CHP  umduğunu bulamadı.9340
  • Giriş : 23.06.2007 / 17:24:00

CHP, Hatay mitinginde çevre illerden gelenlerle ancak 10 bin kişi toplayabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi, 100 bin kişi hedeflediği Hatay mitinginde çevre illerden gelenlerle ancak 10 bin kişi toplayabildi.

CHP, kalesi olarak bilinen Hatay'da düzenlediği mitingde Uğur Mumcu Meydanı'nı dolduramadı. 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde Hatay'da 30-40 bin kişiye hitap eden CHP Genel Başkanı Baykal, Hatay'da umduğunu bulamadı.

Baykal, konuşmasını seçim vaatlerinden çok terör ve Cumhurbaşkanı krizine ayırdı. Mitingde Türk bayraklarından çok CHP bayraklarının bulunması dikkat çekti.

35 dereceyi aşan sıcaklıklar nedeniyle mitinge gelen 3 CHP'li fenalaşarak ambulanslarla Antakya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Birçok partilinin sıcaklardan korunmak için ellerindeki CHP bayraklarını başlarına doladıkları görüldü.

CHP'nin Hatay mitingine Osmaniye, Adana, Mersin, Kilis ve Gaziantep'ten otobüslerle gelen çok sayıda partili katıldı. Saat 15.30'da başlayan CHP mitingi yaklaşık bir saat sürdü. CHP'lilerin miting boyunca daha çok cumhuriyet mitinglerinde atılan "Türkiye laiktir laik kalacak, şeriata hayır" gibi sloganları kullanması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious