CHP ve DSP'den Köşk için Başesgioğlu'na yeşil ışık

  • Giriş : 12.08.2007 / 22:25:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:33:14

CHP’nin ardından DSP de Murat Başesgioğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına yeşil ışık yaktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, basın mensuplarıyla sohbet ederken TBMM Başkanlığı seçimlerinde yaşanan uzlaşma görüntüsünü cumhurbaşkanlığı seçiminde de beklediklerini söyledi.
AK Parti içinden destekleyebilecekleri adaylara ilişkin soruyu yanıtlamayan Baykal, gazetecilerin Murat Başesgioğlu'nun ismini hatırlatması üzerine ise “Böyle bir öneri gelirse ismi ağzımdan yakalamış olurlar” dedi.
Başesgioğlu'na destek veren bir açıklama da DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'den geldi. Zeki Sezer, isim telaffuz etmenin doğru olmadığını söyledi, ancak Murat Başesgioğlu'na itirazı olmayacağını dile getirdi.
DSP lideri Sezer, “Sayın Başesgioğlu uzun yıllardır parlamentoda ve Bakanlar Kurulu'nda görev yapan değerli bir siyasetçi ve devlet adamı. Açıkçası o ve benzerlerine itirazımız olmayabilir” dedi.
Muhalefet tarafından üzerinde uzlaşılabilecek isim olarak öne çıkan Murat Başesgioğlu, siyasete 1984 yılında Anavatan Partisi'nde başladı.
18, 19, 20 ve 21'inci dönem milletvekilliği seçimlerinde Kastamonu'yu temsil eden Murat Başesgioğlu 55'inci hükümette İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious