CHP yasakçı rektörü de ödüllendiriyor

CHP yasakçı rektörü de ödüllendiriyor.10031
  • Giriş : 01.12.2008 / 21:59:00

CHP, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başörtüsü düzenlemelerine tepki gösteren Akaydın'ı aday gösterecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) eski Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, öğretim üyeliği görevinden istifa etti. Akaydın, CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olacak.

Prof. Dr. Mustafa Akaydın, bugün saat 15.50'da öğretim üyeliği görevinden aday adayı olmak üzere istifa ettiğini açıkladı. Akaydın'ın saat 13.30 sıralarında CHP Lideri Deniz Baykal ile görüştüğü ve ardından da istifasını yazdığı öğrenildi. Eski Rektör Akaydın, "CHP'den büyükşehir belediye başkan adaylığım gündemde. İstifamı sundum. Aileme danışacağım. Son kararımı ailemle görüşüp biraz düşündükten sonra açıklayacağım" dedi.

Akaydın, Üniversitelerarası Kurul Başkanı olduğu dönemde TBMM'nin üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılmasına yönelik Anayasa değişikliklerine en sert tepkiyi gösterenlerin başında yer almıştı. Akaydın o dönemde yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelmişti.

O DA PAYEYİ KAPACAK

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Cumhuriyet mitinglerini düzenleyen isimlerden Prof. Dr. Nur Serter ve Prof. Dr. Necla Arat 22 Temmuz seçimlerinde CHP'den milletvekili yapılarak ödüllendirilmişti. Akaydın'ın da CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesi başörtüsüne yaptığı sert muhalefete karşı bir ödül olarak değerlendiriliyor.

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*