CHP: Yimpaş'ın izini sürüyoruz

CHP: Yimpaş'ın izini sürüyoruz.9971
  • Giriş : 19.10.2008 / 14:13:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, CHP olarak YİMPAŞ’taki para trafiği ile, konuyla ilgili 4 yıl önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen 14 klasör belgenin izini sürdüklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tamaylıgil yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e YİMPAŞ'taki para hareketleriyle ilgili olarak, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü gizli soruşturmanın sonucunu sordu.

YIMPAŞ'la ilgili belgeleri, 2006 yılında 59'uncu hükümetin Adalet Bakanı Çiçek'e sunulduğunu hatırlatan Tamaylıgil, “Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi Başkanlığı'nın tamamladığı soruşturmanın üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmiş bulunuyor. Yargı süreci hangi aşamadadır ve bu soruşturmayla ilgili olarak İsviçre'den gelen 14 klasör dolusu belge Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmiş midir?" diye sordu.

Tamaylıgil yurt dışında yaşayan vatandaşların milli ve dini değerlerini sömürerek mağdur eden sözde “Holdingölerin incelenmesi taleplerinin Ocak 2003'te başladığını hatırlatarak, 22.dönem TBMM çalışmaları sırasında 2 yılı aşkın bir süre bu konuda bir araştırma komisyonu kurulması isteklerinin engellendiğini söyledi. Tamaylıgil açıklamasında Adalet Bakanı Şahin'e şu soruları da sordu: "2008 yılının sonuna yaklaştığımız bu günlerde, aradan yaklaşık 4 yıl geçmiş olmasına rağmen, Sayın Çiçek'in de kabul ettiği rapor ortadayken, siz olayın üzerine gerçekten kararlı bir şekilde gidildiğine inanıyor musunuz? Eğer inanıyorsanız lütfen kamuoyuna açıklayınız, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi Başkanlığı'nın tamamladığı soruşturmanın sonucu nedir?

Soruşturmada hangi tespitler yapılmıştır? Yargının geldiği aşama nedir? Bu talebe ilişkin olarak 14 klasör dolusu belge Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmiş midir? Bu dosyalar ile ilgili bugüne kadar ne yapılmış ve sonuç olarak ne tespit edilmiştir? 14 klasör tutan dosyalar hakkında kamuoyu bilgilendirilecek midir? Bu dosyalar ile ilgili olarak yargı aşamasının hangi safhada olduğunu takip ettiniz mi?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*