CHP yine Anayasa Mahkemesi'nde

CHP yine Anayasa Mahkemesi'nde.10043
  • Giriş : 19.06.2008 / 13:39:00

CHP, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 15 maddesinin bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 5754 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı maddelerinin iptali ve iptal davası sonuçlanıncaya kadar yürürlüğünün durdurulması istemiyle Yüksek Mahkeme'ye başvuruda bulundu.

Anayasa Mahkemesi'nden çıkışta gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı her konuşmada, ''Biz bütün çocuklara sosyal güvenlik getirecektik. CHP, bunu Anayasa Mahkemesi'ne götürdü ve iptal edildi'' şeklinde ifadeler kullandığını ifade ederek, bunun tümüyle gerçek dışı olduğunu belirterek, CHP'nin söz konusu kanunun bütün çocuklara sağlık güvencesi getiren maddesini ne şimdi ne bundan önce hiçbir şekilde Anayasa Mahkemesi'ne taşımadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious