CHP yine başörtüsü dağıttı

CHP yine başörtüsü dağıttı .9760
  • Giriş : 21.07.2007 / 16:34:00

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) seçim çalışmalarında başörtüsü promosyonunu Lütfullah Kayalar'ın Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde de sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçim çalışmaları için gittikleri her yerde erkek-kadın herkese başörtüsü dağıtan CHP, seçimlere bir gün kala düzenlediği mitingde de başörtüsü dağıttı.

Yarın yapılacak milletvekilliği seçimleri öncesi CHP Yozgat milletvekili adayı Lütfullah Kayalar, Cumhuriyet meydanında bir miting düzenledi. Lütfullah Kayalar'ın mitingi öncesi meydanda toplanan kalabalığa CHP İl Kadın Kolları Başkanı Özgür Karslıoğlu ve ekibi başörtüsü dağıttı.

C cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün eşinin başının kapalı olmasına itiraz eden CHP, halk arasında başörtüsü karşıtı olarak değerlendirilince yeni bir strateji geliştirdi. CHP Yozgat teşkilatı oy istemeye gittiği her yerde başörtüsü dağıtmaya başladı. Başörtüsü karşıtı olmadıklarını iddia eden CHP'liler, Lütfullah Kayalar'ın seçimlere bir gün kala Yozgat Cumhuriyet meydanında yaptığı miting öncesi yine başörtüsü dağıttı. CHP'nin bedava başörtüsünü almak isteyen vatandaşlarla CHP'liler arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Özellikle kırsal kesimlerden gelen erkekler ücretsiz başörtüsü almak için yarıştı. Bazı partili kadınların kalabalığı coşturmak için başörtüsünü CHP bayrağı gibi sallaması dikkat çekti. Dağıtılan başörtülerini erkekler boyunlarına, kadınlar ise bellerine doladıkları gözlendi.

CHP Yozgat Kadın Kolları Başkanı Özgür Karslıoğlu geçtiğimiz günlerde başörtüsü dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada parti olarak başörtüsüne karşı olmadıklarını iddia etmişti. Halk arasında partilerinin başörtüsü karşıtı gibi gösterildiğini ileri süren Karslıoğlu, "CHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tutumu sebebiyle başörtüsü karşıtı gibi gösteriliyorduk. Bundan rahatsızlık duyduğumuz için gittiğimiz yerlerde eşarp dağıtmaya başladık" ifadelerini kullanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious