CHP: Yol tazminatları nerede?

CHP: Yol tazminatları nerede?.11027
  • Giriş : 04.06.2009 / 14:10:00

Kart, ''Yasal dayanağı olmayan bu birikimler nerede, hangi bankadadır, uygulanan faiz oranları nedir? Bu meblağ hakkında bundan böyle nasıl bir uygulama yapılacaktır?'' sorularını yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Anayasa Mahkemesinin, adli personele dağıtılan yol tazminatının yarısını iptal ettiğini ifade ederek, ''Yasal düzenleme için Hükümete tanınan süre dolmasına rağmen neden bir tasarı hazırlanmadı?'' diye sordu.

Kart, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesinde, Anayasa Mahkemesinin kararına göre yasal düzenleme yapılması gerekirken, neden bu konuda bir tasarı hazırlanmadığını öğrenmek istedi.

Yasal düzenlemenin yapılması için tanınan son tarih itibariyle aylık sınırlama ile 1/2'lik limit arasında kalan tutarın ne kadar olduğunu soran Kart, ''Yasal dayanağı olmayan bu birikimler nerede, hangi bankadadır, uygulanan faiz oranları nedir? Bu meblağ hakkında bundan böyle nasıl bir uygulama yapılacaktır?'' sorularını yöneltti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*