CHP yönetimi, AK Parti'nin meclis başkanı adayını uyardı

  • Giriş : 08.08.2007 / 20:38:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı, AKP’nin Meclis Başkan adayı Toptan’ı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın adaylığını ANKA’ya değerlendiren Özyürek,Toptan’ın geçmişte yaptığı görevler dikkate alındığında Meclis Başkanlığı yapacak konumda olduğunu belirtt ve şunları söyledi:

"Bizim CHP olarak, Meclis Başkanı’ndan isteğimiz, bütün gruplara eşit mesafede durması, bütün grupların ve milletvekillerinin başkanı gibi davranmasıdır. Özellikle, sayın Toptan’ın tarafsızlığa özen göstermesini istiyoruz. Sayın Bülent Arınç bu konuda iyi bir sınav vermemişti. Arınç, adeta AKP’nin militanı gibi çalıştı.ö Özyürek, CHP’nin Meclis Başkanlık seçimlerini boykot etmelerinin söz konusu olmadığını belirterek, yapılacak oylamaya katılacaklarını ve Toptan’ın 3. turda seçilebileceğini kaydetti. Özyürek, CHP’nin Meclis Başkanlığı için aday göstermeyeceğini yineledi.

TOPUZ: “TOPTAN’A DESTEK VEREBİLİRİZ"

CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz da, AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın Meclis Başkanı adaylığını, “sıcak bakılacak bir isimö şeklinde değerlendirdi. Topuz, “Sayın Köksal Toptan’a Genel Kurul’da destek verebiliriz, bu benim şahsi görüşümö dedi. Seçilecek Meclis Başkanı’nın "bir AKP’li olacağı gerçeğini" bildiklerini belirten Topuz, “Bugün uzlaşma konusunda nezaket ziyaretinde bulundular. Sayın Toptan, tarafsız bir Meclis Başkanı olma konusunda her türlü niteliğe sahiptirö diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious