CHP'de 380 kişi istifa etti

CHP'de 380 kişi istifa etti .9760
  • Giriş : 19.07.2007 / 11:53:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl ve İlçe Merkez Yönetim Kurulu üyesi 380 kişi partisinden istifa ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti'ye destek vereceklerini açıklayan partililer CHP'den istifa gerekçelerini Baykal'ı eleştirerek açıkladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl ve İlçe Merkez Yönetim Kurulu üyesi 380 kişi, Deniz Baykal'ın yönetimdeki başarısızlıklarını gerekçe göstererek CHP'den istifa ettiklerini açıkladı.

İstifa eden kişiler, seçimlerde, CHP'den demokratik ve sosyal olduğunu belirttikleri AK Parti'yi destekleyeceklerini açıkladı.

İzmir Konak İskelesi'nde gerçekleştirilen basın toplantısında, İzmir İl Genel Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, 1995 yılından bu yana başarısızlıkla yönetilen CHP'den 380 kişinin istifa ettiğini belirtti.

Boztepe, istifa gerekçesinde, "1992'den beri girdiği her seçimde başarısız olan, halkın güvenini kazanamayan yöneticilerin, 22 Temmuz seçimlerinde de başarılı olamayacağı görülmektedir. Parti içi demokrasi, dikta rejimlerde bile görülmeyecek baskılara maruz kalmış, partilerimiz kendilerini parti organlarında ifade edemez durumda kalmışlardır. Toplumun değerleri üzerinden gerilim üreterek, yarattığı korkularla halktan oy almayı planlayanlar, ülkede bölücülüğe de kucak açmaktadırlar. CHP, ülkeyi kamplara ayırarak Cumhuriyetin kuruluşundaki temel felsefeye de aykırı durmaktadır. Bugünkü CHP ve CHP lideri Deniz Baykal ile hiçbir bağım kalmadığını belirtmek istiyorum. Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün CHP'sinden değil, diktatör lider Deniz Baykal'ın CHP'sinden istifa ediyorum" dedi.

Boztepe, 380 istifa dilekçesini İzmir'de CHP İl ve İlçe Başkanları bulunmadığı için Ankara'ya, bizzat Deniz Baykal'a vereceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious