CHP'de 'çarşaf ve Kur'an kursu' sıkıntısı

CHP'de 'çarşaf ve Kur'an kursu' sıkıntısı.7267
  • Giriş : 05.02.2009 / 13:24:00
  • Güncelleme : 05.02.2009 / 13:24:45

CHP Milletvekili Haluk Koç, partinin ''çarşaf ve Kuran kursu açılımları''na ilişkin kaygılarını Deniz Baykal'a iletecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, partinin ''çarşaf ve Kuran kursu açılımları''na ilişkin kaygılarını, Genel Başkanı Deniz Baykal'a bir mektupla iletecek. Koç, tepkisini şöyle dile getirdi.

Koç, yaptığı açıklamada, ''ciddi ve önemli bir seçim öncesinde aday belirlemede ve 'çarşaf, Kuran kursu açılımı' diye sunulan ancak CHP'nin temel ilkeleriyle bağdaşmayan bazı girişimlerde sıkıntı olduğunu'' söyledi.

Bu sıkıntılar konusunda, Genel Başkan Baykal'a bir mektup yazacağını ve kaygılarını, düşüncelerini dile getireceğini belirten Koç, mektubu, gelecek hafta Baykal'a ileteceğini bildirdi.

Koç, bu süre içinde kamuoyu önünde partisiyle ilgili bir tartışmaya girmeyi uygun görmediğini ifade etti.

Kaygılarını, Baykal ile yüzyüze görüşmek yerine neden mektupla ileteceğine yönelik soruya Koç, ''Sayın Baykal, şu anda çok yoğun, çalışmaları devam ediyor. Ben de Samsun'da çalışmalara katılıyorum. Parti içi çalışmalarda sıkıntı yaşanmaması için sorumluluklarımı yerine getirirken, uyarı görevimi de partinin en yetkili kişisine ileteceğim'' diye karşılık verdi.

-''YANLIŞ BULUYORUM''-

CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, CHP Kocaeli Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen'in açıklamalarından sonra gündeme gelen ''Kuran kursu açılımını'', AA muhabirine değerlendirdi.

Ağyüz, CHP belediye başkan adaylarının; ortak bir propaganda malzemesi yerine, seçmen profiline yönelik, seçimi hedef alan popülist yaklaşımlar içerisinde bulunmalarını, sosyal demokrat düşüncenin gereği olarak, zamansız ve yersiz bulduğunu kaydetti.

Hedeflerinin, vatandaşların özgürce yaşadığı dinsel yaşam değil, çağdaş kent yaşamını sağlamaya yönelik olması gerektiğini belirten Ağyüz, ''Bu nedenle eksik ve yanlış buluyorum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*