CHP'de kavga; gazetecilere tecrit

CHP'de kavga; gazetecilere tecrit.15065
  • Giriş : 24.10.2008 / 17:53:00

Gün geçmiyorki CHP'de bir kavga ve kriz yaşanmsaın.Krizin son adresi ise İzmir'di.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, İzmir'deki Swiss Otel'de düzenlediği basın toplantısında, CHP İl Başkanı Kemal Karataş ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu arasında gerginlik yaşandı.

Milletvekilleri Kemal Anadol, Mehmet Ali Susam, Mustafa Özyürek ve Ahmet Ersin'in de katıldığı toplantı için yapılan düzenlemede İl Başkanı Karataş, Başkan Kocaoğlu için yer ayırtmadı. Toplantı odasına girmek isteyen Kocaoğlu, görevlilerin, "Alamayız" şeklinde tavır koyması üzerine sinirlenerek oteli terk etmek istedi.

Milletvekilleri Anadol ve Susam, Kocaoğlu'nu sakinleştirerek toplantı odasına aldı. Gerginliği duyan gazetecilerin basın odasından çıkmaması için kapılar da kapatıldı. CHP'den edinilen bilgiye göre, ekonomiyle ilgili konuşacak olan Genel Başkanı Baykal'ın yanında sadece milletvekilleri yer alacak, hiçbir belediye başkanı oturmayacaktı. Kocaoğlu da belediye başkanı olduğundan toplantıya alınmak istenmedi.

Kocaoğlu ile Karataş arasındaki gerginliğin hatırlatılması üzerine Baykal, "Hayır hayır, bana intikal eden bir şey yok. İki arkadaşım da görevlerinin bilincinde, sorumlulukla yapan insanlar. Siyasette böyle bir ayrışma arayışının gündemde olduğunu biliyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*